sobota, 29 marca 2014

Zmiana czasu na letni!

W nocy, z 29 na 30 marca, nastąpi powszechna zmiana czasu z zimowego na letni. W związku z tym należy pamiętać o przesunięciu zegarków z godziny 2:00 na 3:00.

Zmiana ta nie wywoła żadnych dotkliwych skutków w komunikacji krajowej. Pociągi spółki PKP Intercity kursować będą normalnie, przy czym pamiętać należy, że pociągi nocne w momencie przesunięcia wskazówek zegarów pozornie zarobią godzinne opóźnienia. Należy zatem zachować uwagę i nie zapomnieć "pchnąć" zegarka do przodu.

W przypadku komunikacji miejskiej w polskich miastach nie nastąpią żadne zmiany. Ze względu na wypadającą godzinę niektóre kursy nie zostaną po prostu zrealizowane, co nie odbije się na usługach komunikacji nocnej. KZK GOP przewidział na stałe w swoich rozkładach jazdy kursy, które nie zostaną zrealizowane przy zmianie czasu.

Wiosenne przesuwanie wskazówek do przodu nie nastręcza tylu kłopotów, ile jesienna, ponieważ godzina nam ubywa, a nie przybywa. Warto jednak pamiętać o tej zmianie, bo głupio wybrać się na pierwszy tramwaj o 4:50, by okazało się, że pojedzie dopiero za godzinę :)

źródło: chojnydabrowa.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane