czwartek, 24 kwietnia 2014

KATOWICE: Prace drogowe w strefie Rondo - Rynek

W sobotę, 26 kwietnia, rusza kolejny etap prac przy przebudowie ulic w strefie Rondo - Rynek w Katowicach. Będzie się to wiązało z brakiem możliwości przejazdu ulicami Skośną, Mickiewicza i Skargi. Zmienią się zatem trasy linii autobusowych w centrum Katowic. Oto szczegóły:
 • Linie 40, 800, 801, 805, 807, 808, 811, 813, 814, 815, 817, 818, 831, 835 po obsłudze przystanku Katowice Uniwersytecka przejadą przez rondo, skręcą w ulicę Uniwersytecką do przystanku końcowego i początkowego, zlokalizowanego przy ulicy Moniuszki. Wyjazd w kierunku powrotnym nastąpi aleją Korfantego przez rondo, bez obsługi przystanku Katowice Aleja Korfantego. 
 • Linie 5, 27, 168, 860 po obsłudze przystanku Koszutka Słoneczna pojadą aleją Korfantego, ulicą Morcinka (obsługa przystanku Katowice Morcinka), Sokolską do placu Wolności. Przystankiem końcowym i początkowym dla tych linii będzie przystanek Katowice Plac Wolności. 
 • Linie 7 i 23 po obsłudze przystanku Katowice Chorzowska pojadą ulicą Sokolską na plac Wolności. Przystankiem końcowym i początkowym dla tych linii będzie przystanek Katowice Plac Wolności. 
 • Linie 6, 820, 830, 840, 870 - po obsłudze przystanku Katowice Chorzowska przejadą ulicami Sokolską i Mickiewicza do przystanku końcowego i początkowego Katowice Stawowa, umożliwi to lewoskręt z ulicy Sokolskiej w ulicę Mickiewicza. 
 • Linia 12 po obsłudze przystanku Katowice Szkolna pojedzie ulicami Moniuszki i Uniwersytecką, przejedzie przez rondo, ulice: Chorzowską, Sokolską, Mickiewicza, Słowackiego przez podziemny dworzec autobusowy do Ligoty. 
 • Linie 30 i 673 w kierunku do Siemianowic Śląskich i osiedla Tysiąclecia pojadą ulicą: Roździeńskiego, przez rondo, Chorzowską, Sokolską, przez plac Wolności, Sokolską, do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku Katowice Sokolska. 
 • Linia 154 w kierunku Ligoty, po obsłudze przystanku Katowice Uniwersytecka pojedzie ulicą Roździeńskiego, przez rondo, Chorzowską, Sokolską, przez plac Wolności, Sądową, Mikołowską, do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku Katowice Mikołowska. 
 • Linia 600 - w kierunku centrum Katowic, po obsłudze przystanku Koszutka Katowicka przejedzie ulicami: Korfantego, Morcinka (obsługa przystanku Katowice Morcinka), Sokolską, Mickiewicza, Słowackiego, do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku Katowice Dworzec. 
 • Linie 672 i 910 po obsłudze przystanku Katowice Francuska pojadą ulicami Jagiellońską i Kochanowskiego, do przystanku Katowice Dworzec. 
 • Linia 930 - w kierunku dworca autobusowego, po obsłudze przystanku Katowice Uniwersytecka przejedzie przez rondo i pojedzie ulicami: Chorzowską, Sokolską, Mickiewicza, Słowackiego, do przystanku Katowice Dworzec.
 • Linie 61 i 911 po obsłudze przystanku Koszutka Katowicka pojadą ulicami: Korfantego i Morcinka (obsługa przystanku Katowice Morcinka), Sokolską, Mickiewicza, Słowackiego, do przystanku Katowice Dworzec. 
 • Linie nocne 7N, 30N, 76N, 77N, 130N, 297N, 657N, 672N, 830N, 840N, 905N, 906N, 908N, 911N. odjeżdżać będą z podziemnego dworca autobusowego  (przystanek „Katowice Dworzec"). Rozwiązanie to umożliwi skomunikowanie czasów odjazdów oraz  wzajemne przesiadki pomiędzy wszystkimi realizowanymi relacjami.
Wprowadzone zmiany obowiązywać będą około 4 miesiące, czyli co najmniej do końca sierpnia.

(www.kzkgop.pl)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane