czwartek, 10 kwietnia 2014

TROLEJBUS. TRAMWAJ NA KOŁACH: Bratysława, część 2 - linia

Zapraszam na kolejny rozdział historii i teraźniejszości bratysławskich trolejbusów!

Garść informacji:

Trolejbusy wróciły do Bratysławy w roku 1941. Wówczas do obsługi linii zatrudniono 14 pojazdów produkcji MAN - Siemens. Pierwsza po przerwie trasa prowadziła z głównego dworca do Narodowego Teatru. Niebawem otwarto nowe trasy: na Patronkę, Kolibę i Czerwony Krzyż. Większość z obecnego układu tras trolejbusowych powstawała w latach 50. ubiegłego wieku. Taniejąca ropa naftowa spowodowała rezygnację z części linii trolejbusowych i zmniejszenie pracy przewozowej na rzecz autobusów. Stało się to na przestrzeni końca lat 60. i początku 70. XX wieku. Jednak ceny paliwa niebawem wzrosły, co przyczyniło się do rozwoju sieci...

Trolejbusy dziś:

Mimo znacznego zasięgu sieci i dużego znaczenia trolejbusów w miejskim transporcie, wciąż nie docierają one, podobnie jak tramwaje, na drugi brzeg Dunaju - do Petrżalki. Dziś zapraszam na przejazd linią 202, kursującą po następującej trasie:

Rajská - AS Mlynské nivy - Miletičova - Gagarinova - Cintorín Ružinov - Hronská - Čiližská

Linia kursuje podobnie często, jak linia 201, i także obsługiwana jest taborem przegubowym. Zapewnia ona dojazd z Dolnych Honów do dworca autobusowego na Młyńskich Niwach. 

Linia 202, część 1

Linia 202, część 2

źródło: prahamhd.vhd.cz


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane