piątek, 30 maja 2014

MAŁOPOLSKA: Powiat wadowicki pożegna się z Kolejami Śląskimi

Faktem stała się decyzja, o której szeptano od jakiegoś czasu, i która zapewne ucieszy zarówno mieszkańców ziemi bielskiej, jak i powiatu wadowickiego. Po eksperymencie z obsługą trasy Bielsko-Biała - Wadowice przez Koleje Śląskie ostatecznie na tę trasę wrócą w grudniu pociągi Przewozów Regionalnych.

Jak donosi portal wadowice24.pl, od 14 grudnia 2014 roku całość połączeń na trasie Kraków - Wadowice - Bielsko-Biała przejdzie w ręce Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim powrót elektrycznych składów (Małopolska zakupi wkrótce nowoczesne pociągi, które zapewne pojawiać się będą także na tej trasie) i koniec ze spalinowymi szynobusami KŚ, uruchamianymi w ramach oszczędności. Według przewidywać, w pełnej relacji z Krakowa do Bielska i z powrotem może pojawić się nawet 9 par pociągów. Obecnie trwają prace przy poprawie stanu fragmentów linii 117, głównie w rejonie przejazdów kolejowych.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości: przez Andrychów i Wadowice ma pojechać IR Giewont do i z Zakopanego (wycofany z Żywca) oraz, co dość prawdopodobne, powróci niegdysiejszy pospieszny "Podhalanin", którego prawdopodobnie uruchomi PKP Intercity, rzecz jasna pod szyldem Twoich Linii Kolejowych. Jesienią przekonamy się, na ile sprawdzą się te optymistyczne scenariusze dla ziemi wadowickiej.

źródło: wadowice24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane