czwartek, 1 maja 2014

Pociągiem wokół Bałtyku - wyprawa kolejowa

Ośmioro śmiałków, w tym cztery niepełnosprawne osoby na wózkach i ich czworo asystentów, już jutro rozpocznie podróż koleją wokół Morza Bałtyckiego!

Wyprawa pod hasłem Tour de Baltica rozpocznie się w Warszawie w piątek, 2 maja, i potrwa do środy, 7 maja. W tym czasie śmiałkowie spędzą w pociągach ponad 74 godziny! Cała wyprawa obliczona została na 115 godzin i 17 minut, w trakcie których podróżnicy przemierzą 5806 kilometrów.

Jolanta Tuz, Piotr Czarnota, Dariusz Magdij i Mirosław Pawłowski to osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. W roku opiekunów towarzyszyć im będą: Przemysław Noworzyń, Wojciech Łydka, Ewa Jaśko oraz Robert Jaśko. Jest to trzecia tego rodzaju wyprawa kolejowa. Pierwsza, pod nazwą Tour d'Europe, odbyła się w roku 2012. Wówczas w ciągu 90 godzin śmiałkowie odwiedzili 10 stolic europejskich. W roku ubiegłym "wycieczka" nosiła nazwę Tour de Pologne. Wtedy uczestnicy zawitali do 16 miast wojewódzkich, co zajęło im także 90 godzin.

Wyprawa jest organizowana przez Związek Pracodawców Kolejowych przy współudziale PKP Intercity, Wars S.A., PKP Cargo i PKP PLK. Honorowy patronat nad wyprawą objął Zbigniew Klepacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Patronem medialnym imprezy jest "Kurier Kolejowy"

Bieżące doniesienia z trasy będzie można śledzić na stronie wydarzenia Tour de Baltica, na Facebooku.

(info: Kurier Kolejowy)

Szczegółowa trasa przejazdu w ramach Tour de Baltica (www.kurierkolejowy.eu)

Uczestnicy podczas jednej z wypraw (fot. arch. ZPK, www.kurierkolejowy.eu)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane