piątek, 13 czerwca 2014

15 CZERWCA: Korekta rozkładu jazdy - Przewozy Regionalne

Skoro wszyscy, to wszyscy. Także największy przewoźnik pasażerski w kraju, Przewozy Regionalne, zmieniają swój rozkład jazdy od 15 czerwca.

Od najbliższej niedzieli wszystkie województwa dotknięte zostaną roszadami w tabelach rozkładu jazdy. W Małopolsce największą zmianą będzie uruchomienie połączeń kolejowych do Zakopanego, w okresie przerwy między I a II etapem przebudowy trasy z związku z budową zbiornika Świnna Poręba. Poza tym bez większych zmian: dalszy ciąg remontów w stronę Tarnowa, kolejne prace torowe i infrastrukturalne na trasie do Kielc oraz kilka dodatkowych połączeń zastępczej komunikacji autobusowej w rejonie Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, związanych z wakacyjnymi wzmocnieniami. Jedynie podróżni, wyjeżdżający z Krakowa w kierunku Trzebini, i z powrotem, muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami, z uwagi na postęp prac przy budowie nowego torowiska do Portu Lotniczego Balice między Krakowem Głównym a Mydlnikami.

Na Śląsku utrudnienia czekają na odcinku Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce - Sosnowiec Kazimierz. Tam, w dniach 7 lipca - 31 sierpnia, nastąpi przerwa w ruchu pociągów spowodowana remontem. Za pociągi Regio uruchamiana będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Na Podkarpaciu bez większych zmian. Kosmetyka w rozkładzie jazdy. Ukłonem w stronę turystów będzie ponowne uruchomienie wakacyjnej oferty InterRegio BUS na odcinku Katowice - Rzeszów - Ustrzyki Górne, gdzie od 19 czerwca do końca sierpnia kursować będą dwie pary autobusów. Ciekawostką jest wieczorne połączenie z Katowic, które w Bieszczadach zamelduje się chwilę po 6 rano!

Więcej szczegółów na stronie Przewozów Regionalnych!

źródło: wyborcza.biz


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane