czwartek, 26 czerwca 2014

KATOWICE: Kolejny etap remontu ulicy Kościuszki

Remont ulicy Kościuszki wchodzi w bardziej zaawansowany etap, który całkowicie uniemożliwi przejazd tramwajów z centrum do Brynowa. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała od 28 czerwca. 

Linia tramwajowa nr 6, tak samo jak linia nr 19, zostanie skierowana do Placu Wolności.  
Linia nr 16 zostanie przekształcona w dwie linie o numerach 16 i 46. Obie linie będą tworzyły bezpośrednie połączenie w relacji Wełnowiec Plac Alfreda – Katowice Plac Wolności – Zawodzie Zajezdnia. Z powodu konieczności obsługi przystanków Katowice Dworzec PKP, Katowice Plac Wolności przez tramwaje jadące zarówno w kierunku Wełnowca, jak i Zawodzia, wprowadzono rozróżnienie numerów w zależności od kierunku jazdy. Tramwaje jadące w kierunku pętli Wełnowiec Plac Alfreda będą oznaczone, tak jak to jest obecnie, numerem 16. Natomiast składy jadące do Zawodzia będą jechały jako linia nr 46.

Ruch tramwajowy zostanie utrzymany na odcinku Katowice Plac Miarki – Brynów Pętla. Będzie tam kursowała obsługiwana tramwajami dwukierunkowymi linia nr 36. Częstotliwość kursowania wyniesie 10 minut. 

Dla zapewnienia połączenia ścisłego centrum Katowic z południowym śródmieściem uruchomiona zostanie autobusowa linia czasowa T-36. Będzie kursowała z podziemnego dworca (stanowisko nr 9) przez ulice Andrzeja, Żwirki i Wigury, Kościuszki, Ceglaną, Stwosza, plac Miarki, ulicę Andrzeja z powrotem do dworca. Tymczasowe przystanki będą zlokalizowane na ul. Żwirki i Wigury (przed skrzyżowaniem z Kościuszki), na ul. Kościuszki (przed skrzyżowaniem z Ceglaną), na ul. Ceglanej (za skrzyżowaniem z Kościuszki) i na ul. Stwosza (przed skrzyżowaniem z ul. Powstańców).

Dla ułatwienia dojazdu w kierunku Brynowa zostanie zwiększona częstotliwość linii nr 297. Autobusy na osiedle Odrodzenia będą teraz kursowały co 10 minut w godzinach szczytu, co 15 minut w godzinach międzyszczytowym i późnym popołudniem oraz co 20 minut wieczorami i w dni wolne. Jednocześnie zlikwidowana zostanie linia nr 804.

Zmiany zostaną także wprowadzone na liniach autobusowych nr: 51, 110, 154, 600, 672, 674, 910 i 672N. Linie nr 51 i 154 między przystankami Katowice AWF i Katowice Jagiellońska pojadą ulicami Poniatowskiego, Szeligiewicza, Stwosza, obsługując dodatkowy przystanek Katowice Wita Stwosza Archikatedra. Autobusy tych linii nie będą obsługiwały przystanków Katowice Mikołowska i Katowice Drzymały. Linia nr 154 pojedzie także z pominięciem przystanku Katowice Aleja Korfantego. Skorzysta z krótszego przejazdu ulicą Uniwersytecką i obsłuży przystanek przy Altusie. Natomiast linia nr 51 w kierunku osiedla Tysiąclecia wróci na swoją stałą trasę. Linie nr 110, 600, 672, 674, 910 i 672N kierując się z ul. Jagiellońskiej do dworca pojadą przez ulice Batorego, Andrzeja, Mikołowską, obsługując dwa dodatkowe przystanki: Katowice Plac Miarki i Katowice Andrzeja Dworzec.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane