poniedziałek, 2 czerwca 2014

KOŁOBRZEG: Nowy przystanek kolejowy od 15 czerwca!

Od 15 czerwca, wraz z wprowadzeniem trzeciej korekty rocznego rozkładu jazdy, w Kołobrzegu uruchomiony będzie dodatkowy przystanek osobowy dla pociągów REGIO o nazwie Kołobrzeg Stadion. Uruchomienie peronu jest możliwe dzięki staraniom lokalnych władz samorządowych, które zyskały przychylność PKP PLK.

Przystanek znajdować się będzie w lokalizacji tymczasowego peronu, zbudowanego na kilka tygodni w związku z remontem mostu kolejowego na Kanale Drzewnym w kwietniu 2013 roku. Lokalizacja u zbiegu ulic Bałtyckiej i Solnej doskonale sprawdziła się wśród pasażerów z zachodniej części miasta, zapewniając łatwiejszy dostęp do pociągów kierujących się w stronę Szczecina.

Peron będzie teraz spełniał wszystkie wymagania, które podczas remontu spełnione nie były: został wydłużony, zamontowano na nim oświetlenie i niezbędną infrastrukturę. Zmieni się także jego nazwa: z Kołobrzeg Kostrzewno na Kołobrzeg Stadion. Lokalizacja pozostanie bez zmian. To rozwiązanie z pewnością ucieszy zarówno mieszkańców, jak i turystów. Już od niedzieli, 15 czerwca, na przystanku będą zatrzymywać się wszystkie pociągi regionalne na tej trasie, uruchamiane przez Przewozy Regionalne.

www.radio.koszalin.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane