niedziela, 15 czerwca 2014

KRAKÓW: Przetarg na Plac Bohaterów Getta unieważniony

W ubiegłą środę dyrektor krakowskiego ZIKiT unieważnił przetarg na przeprowadzenie prac remontowych nawierzchni tramwajowej na ulicy Na Zjeździe i Placu Bohaterów Getta. Powód? Zabrakło środków.

Jak informuje dyrektor Jerzy Marcinko, spółka wygospodarowała ledwie 10 milionów złotych na tę konieczną inwestycję. Do przetargu jednak zgłosiła się tylko jedna firma - ZUE Kraków, która za swoje prace życzyła sobie około 13 milionów. A takiej kwoty w kasie ZIKiT nie ma. Stąd też pojawiła się konieczność unieważnienia przetargu i przeprowadzenia go od początku.

Dyrektor Marcinko zapowiedział, że w czwartek ogłoszony zostanie kolejny konkurs, przy czym teraz w specyfikacji przetargu pojawi się zapis, że płatność za prace będzie odbywać się w dwóch transzach: 10 milionów od razu, a brakująca reszta w przyszłym roku, ze środków nowego budżetu. Jerzy Marcinko liczy, że przetarg obejdzie się bez odwołań i po dwóch tygodniach jego trwania podpisana zostanie umowa, a robotnicy przystąpią do działań już w lipcu.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane