środa, 4 czerwca 2014

TORUŃ: Lato bez "Pociągu na plażę"

"Pociąg na plażę", czyli sezonowe połączenie z Grudziądza do Nowego Dworu Gdańskiego, działało od roku 2009. W tym roku jednak nie wystartuje.

Połączenie obsługiwała spółka Arriva RP, która wskutek zeszłorocznych postanowień przetargowych straciła trasę Grudziądz - Malbork na rzecz Przewozów Regionalnych. Jednocześnie linia numer 256: Szymankowo - Nowy Dwór Gdański, została wpisana przez PKP PLK na listę linii "zoptymalizowanych", czyli wyłączona z eksploatacji. O ile ta kwestia jest problemem pośrednim i PKP PLK mogłyby dopuścić do ruchu ten odcinek po zgłoszeniu zapotrzebowania na przewozy, o tyle sprawa ma się gorzej w kwestii uruchomienia samego połączenia. Rzecz jasna Arriva RP mogłaby wykonywać przewozy na zasadzie podwykonawstwa Przewozów Regionalnych, jednakże... plan transportowy województwa pomorskiego nie przewiduje udziału linii 256. Tak więc - sprawa się rypła...

Przypomnę, że ideą "Pociągu na plażę" było skomunikowanie go z odjazdami kolei wąskotorowej do m.in Sztutowa, na stacji w Nowym Dworze Gdańskim. Być może zdecydowane działania Arrivy pozwolą powrócić połączeniu w przyszłości.

"Pociąg na plażę" w stacji Nowy Staw (www.arriva.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane