wtorek, 1 lipca 2014

KATOWICE: "Siódemka" wróciła na bytomskie Łagiewniki!

Od niedzieli, 29 czerwca, tramwajowa linia numer 7 ponownie kursuje między targowiskiem w Łagiewnikach a Zamłyniem. Odbudowana została bowiem trasa tramwajowa w ciągu ulicy Łagiewnickiej, zamknięta w roku 2008.

Trasa ta, o długości 2,5 kilometra, używana była w ruchu liniowym od roku 1901, początkowo jako wąskotorowa, później przekuta na tor normalnej szerokości. Z powodu złego stanu technicznego oraz modernizacji ulicy Łagiewnickiej została zamknięta, a następnie rozebrana. Dzięki funduszom unijnym i programowi modernizacji infrastruktury komunikacyjnej na obszarze GOP, w ciągu roku firma Skanska wykonała kompleksową odbudowę całej trasy, która obecnie jest dwutorowa na całej swojej długości.

Od niedzieli kursuje tamtędy zarówno "siódemka", jak i "piątka" z Zabrza do Chorzowa. Taki układ spowodowany jest remontem torów pod wiaduktem kolejowym w Bytomiu, przez co obie linie nie mogą dojeżdżać do Placu Sikorskiego. Linia 7 kończy czasowo na pętli Zabrze Biskupice, przez co jej trasa z katowickiego Zawodzia ma ponad 25 kilometrów i jest obecnie jedną z najdłuższych w Polsce. Po zakończeniu remontu "siódemka" wróci na swoją stałą trasę, sprzed zamknięcia w 2008 roku.

Tak wyglądała odbudowa torowiska...
...we wrześniu zeszłego roku
A to już festyn z okazji otwarcia trasy (katowice.gazeta.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane