sobota, 30 sierpnia 2014

Korekta rozkładu jazdy pociągów od 1 września

Od 1 września do 11 października obowiązywać będzie przedostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów kursujących w naszym kraju. Zmiany dotkną wszystkich przewoźników i wywołane będą ponownie przez prowadzone prace modernizacyjne.

PKP Intercity

W sieci połączeń spółki PKP Intercity największe utrudnienia czekają podróżnych, korzystających z połączeń między Warszawą a Łodzią, Białymstokiem oraz na linii numer 1, czyli popularnej Wiedence. Część pociągów będzie zawieszona, inne pojadą objazdami lub w zmienionych relacjach. Na trasie Warszawa - Białystok za cztery pary pociągów zaprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. W przypadku połączeń do Łodzi zastępcza komunikacja będzie pełniła rolę dowozówek do pociągów kursujących objazdami przez Sochaczew, Mszczonów bądź Koluszki.

Z powodu ponownego zamknięcia trasy między Kalwarią Zebrzydowską a Suchą Beskidzką (budowa zbiornika Świnna Poręba), między Krakowem a Zakopanem także kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Także na Centralnej Magistrali Kolejowej, z powodu prowadzonych prac, część pociągów będzie zawieszona lub zmienione zostaną godziny odjazdów.

Pełen wykaz zmian kursowania pociągów PKP Intercity w linku podpiętym do nagłówka!

Przewozy Regionalne

Poza klasycznymi modyfikacjami pociągów osobowych na terenie każdego z województw, największe zmiany dotyczyć będą połączeń interREGIO. Zawieszone zostanie kursowanie pociągów: IR Piast oraz IR Lompa. Zmieniony zostanie rozkład jazdy pociągu IR Matejko (wcześniej z Warszawy i później z Krakowa), a pociąg IR Bug połączony zostanie w bezpośrednią relację z IR Babie Lato, dając nową trasę z Poznania do Terespola przez Warszawę.


Szczegóły zmian dostępne są w plakatach stacyjnych, zebranych w:

Podróż można z łatwością zaplanować korzystając z telekomowskiego PLANERA PODRÓŻY

Wszystkim podróżnym życzę powodzenia!Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane