środa, 27 sierpnia 2014

ŁÓDŹ: Start ŁKA między Widzewem a Zgierzem

Przedostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów, wchodząca w życie w poniedziałek (1 września) przyniesie dla Łodzi uruchomienie połączeń na trasie Łódź Widzew - Zgierz, wiodących przez nieużywaną od dziesiątków lat linię kolejową numer 16. O godzinie 4.34 z dworca widzewskiego wyjedzie pierwszy planowy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Zgierza.

Pociągi zatrzymywać się będą na nowych i zmodernizowanych przystankach: Łódź Marysin, Łódź Stoki oraz Łódź Arturówek. W ciągu dnia przejedzie tamtędy dwanaście par pociągów ŁKA, skomunikowanych na stacjach końcowych. W odstępie maksymalnie kilkunastu minut będzie można dokonać przesiadek na inne pociągi:
  • w Zgierzu: kier. Kutno, Łowicz, Łódź Kaliska
  • w Łodzi Widzewie: kier. Koluszki, Warszawa, Częstochowa, Radomsko
Deklarowany czas przejazdu pociągów na tym odcinku wyniesie 16 minut. Uruchomieniu połączeń towarzyszy akcja informacyjna, mająca na celu przypomnienie o wznowieniu regularnego ruchu na tej linii, co ma uczulić kierowców i pieszych, którzy niejednokrotnie nie pamiętają czasów używalności tej trasy. Rozdawane są ulotki, stosowne komunikaty ukazują się w pojazdach MPK Łódź, a dodatkowo w sobotę (30 sierpnia), podczas pikniku rodzinnego w Zgierzu, będzie prowadzona akcja informacyjna.

Cena biletu na przejazd tą trasą wynosić będzie 3 złote.

(Fot. ŁKA, www.rynek-kolejowy.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane