poniedziałek, 29 września 2014

Czy wiesz, że...? - autobus do góry kołami w Jastarni

Do nadmorskiej Jastarni zawitałem w tym roku po trzech latach nieobecności. Ku mojemu zaskoczeniu znalazłem tam nie lada ciekawostkę komunikacyjno-naukową.

W centrum Jastarni, nieopodal ulicy Ks. Bernarda Sychty, stoi sobie pewien Autosan H-9. I nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że stoi on... na głowie, a ściślej - na dachu. Odwrócony autobus stanowi zabawę z grawitacją. Wewnątrz można przekonać się, na czym polega stan nieważkości i zaobserwować grawitacyjne prawa fizyki. Obiekt dostępny jest w sezonie turystycznym, dlatego nie udało mi się ani wejść do środka, ani zasięgnąć żadnej informacji. A zdjęcia wykonałem zza ogrodzenia. Jedyny fakt jest taki, że autobus ma rejestrację z powiatu łomżyńskiego.3 komentarze :

 1. Dużo fajniejsze jest lotnisko pod Jastarnią, może zobaczyć cały Półwysep Helski z góry, widoki naprawdę super http://www.mojeurlopy.pl/jastarnia/atrakcje-turystyczne/555 Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo fajniejsze jest lotnisko pod Jastarnią, może zobaczyć cały Półwysep Helski z góry, widoki naprawdę super http://www.mojeurlopy.pl/jastarnia/atrakcje-turystyczne/555 Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Autobus jest z naszej firmy
  Wysłużony gimbus który wozil dzieci do szkoły w Stawiskach

  OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane