poniedziałek, 22 września 2014

Czy wiesz, że...? - Tunel Miłości w Klewaniu

Istnieje na Ukrainie pewna niewielka miejscowość, licząca niespełna 8 tysięcy mieszkańców. Leży ona w obwodzie rówieńskim i nosi nazwę Klewań. Poza zamkiem i zabytkowym obrazem Matki Boskiej Klewańskiej pozornie niczym interesującym nie przyciąga. Mało kto jednak wie, że w Klewaniu znajduje się, znany na całej Ukrainie, Tunel Miłości.

"Tunel" ten, zwany przez mieszkańców Ukrainy także Tunelem Kochania, to kilkukilometrowej długości, naturalnie wykształcony tunel roślinny, obrastający jednotorową linię kolejową. Linia kolejowa wiedzie nasypem, który po obu stronach otoczony jest bagnem. Zbocza nasypu obsadzone są ciasno drzewami i krzewami, które rosnąc, stworzyły szczelną zieloną "konstrukcję", przybierającą kształt bajkowego, tajemniczego tunelu, jakby z innego świata. Według wierzeń, jeżeli uczucie łączące dwie osoby jest szczere, wówczas pomyślane w tunelu życzenie, przypieczętowane pocałunkiem, spełni się.

Tunel mieści się na jednotorowej bocznicy kolejowej, odchodzącej od klewańskiego dworca na północny wschód, to jakichś zakładów przemysłowych.

źródło: joemonster.org

1 komentarz :

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane