czwartek, 18 września 2014

KRAKÓW: Konkurs na imiona dla nowych pociągów

Do Małopolski spływają, a właściwie - zjeżdżają się - nowo zakupione elektryczne zespoły trakcyjne, które jeszcze jesienią zaczną pojawiać się na małopolskich torach. W sumie jednostek będzie szesnaście, z czego 6 kierowanych będzie do obsługi połączeń międzywojewódzkich (do sąsiednich województw), natomiast dziesięć pojawiać się będzie wyłącznie na trasach Małopolski. Wszystkie one mają w założeniu nosić swoje charakterystyczne nazwy, związane z regionami naszego województwa. Gazeta Krakowska ogłosiła konkurs na te właśnie "imiona" dla nowych pociągów.

Jeszcze do jutra, do 19 września, na adres konkurs@gk.pl, przesyłać można swoje propozycje nazw dla pociągów, ze wskazaniem, czy jest to nazwa dla pociągu kursującego tylko w Małopolsce, czy dla składu międzywojewódzkiego. Następnym etapem będzie głosowanie internautów, trwające od 1 do 21 października. Ostatecznie to oni wybiorą najbardziej pasujące nazwy.

Dla tych, których propozycje trafią do internetowego głosowania, przygotowane zostały nagrody: vouchery uprawniające do pobytu w hotelach i wejść do obiektów atrakcyjnych turystycznie, oraz inne upominki. Fundatorami nagród są m.in Terma Bania w Bukowinie Tatrzańskiej czy Kopalnia Soli w Wieliczce.

Z niecierpliwością czekam na ciekawe "imiona" oraz na inaugurację pracy nowych składów!

Prezentacja nowych składów w Krynicy (fot. RK, www.rynek-kolejowy.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane