poniedziałek, 22 września 2014

KRAKÓW: Nowe malowanie ogarnia tramwaje

W ostatnich dniach opublikowane zostały zdjęcia nowego tramwaju E1+C3, którego malatura uległa zmianie z dotychczasowego na nowy wzór, ustalony przez zespół z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jak zapowiada MPK, pojazdy będą przemalowywane sukcesywnie, przy okazji napraw i remontów tak, że w ciągu najbliższych pięciu lat wszystkie tramwaje i autobusy zyskają nowy schemat malowania. Pomijając kwestię wyglądu i estetyki tego schematu - decyzja ze wszech miar dobra.

Zdjęcia świeżej malatury na burtach składu wiedeńskiego pokazują, że pod względem estetycznym wybór takiej koncepcji malowania chyba nie do końca był dobry. Tramwaj nie wygląda charakterystycznie, przewaga białego lakieru sprawia ponadto w mojej ocenie, że tramwaj będzie wyglądał brudno. Zresztą, niewiele czasu będzie trzeba, by zauważyć cudne rdzawe zacieki, szpecące śliczną, białą linię malowania.

Zobaczymy, czy koncepcja przetrwa i miejskie pojazdy zdążą być w ciągu pięciu lat ubrane w nowe wdzianka. Może się okazać, że w międzyczasie pojawi się kolejny schemat, jeszcze bardziej odchodzący od tradycyjnych barw miejskiego transportu...

Fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane