piątek, 26 września 2014

Nieścisłości w kolejowym rozkładzie jazdy

Ostatnia korekta rozkładu jazdy, która zbliża się wielkimi krokami (już od 12 października), od początku jest pechowa. Najpierw konieczne było wstrzymanie przedsprzedaży biletów na tydzień, z powodu opóźnienia w przekazaniu obowiązujących tabel. Teraz, choć tabele już są, i systemy rezerwacyjne mogą działać normalnie, to i tak nie wszystko gra.

Tablice, umieszczone na stronie Portalu Pasażera, oraz te, które pojawiają się już na peronach i stacjach kolejowych, nijak mają się do tego, co oferuje wyszukiwarka TK Telkom oraz wspomniane systemy internetowej sprzedaży biletów. O ile w przypadku pociągów PKP Intercity sprawa dotyczy niewielu przypadków, o tyle Przewozy Regionalne mają spory kłopot.

Przykład

Pociąg Regio o numerze 39311 według rozkładów opublikowanych przez PKP PLK odjeżdża z Krakowa do Rzeszowa o godzinie 20:20. Co z tego jednak, skoro według systemu IPR oraz internetowego rozkładu jazdy TK Telkom jego odjazd zaplanowano na... 19:10. Gdzie leży prawda? Przecież przewoźnik nie wymyślił sobie dowolnej godziny odjazdu pociągu.

Pozostaje zadać pytanie: jak długo jeszcze trwać będzie ta wolna amerykanka?

Rozkład pociągu R 39311 według TK Telkom...

... i według PKP PLK. Czyżby jechały dwa pociągi?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane