poniedziałek, 29 września 2014

Przewozy Regionalne sprzedają swoje pociągi. Na Allegro!

Jak podaje Rynek Kolejowy, samorządowa spółka Przewozy Regionalne zamierza rozpocząć program wyprzedaży taboru kolejowego. Chodzi oczywiście o elektryczne zespoły trakcyjne serii EN57. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że przewoźnik zamierza wystawić oferty w serwisie aukcyjnym Allegro.

To pionierskie na skalę kraju rozwiązanie ma na razie charakter pilotażowy. Na dobry początek wystawiony zostanie skład EN57-1444. Pojazd, wyprodukowany w roku 1981, ma przejechane ponad 3 miliony kilometrów i jak dotąd nie był poddawany ani jednej naprawie głównej ani też nie został zmodernizowany. Ostatnia naprawa bieżąca wykonana została w roku 2010. Skład wystawiony zostanie jako przeznaczony do naprawy.

Przewozy Regionalne posiadają obecnie 667 składów wszystkich serii EN57. Jednostka o numerze 1444 pochodzi z drugiej serii, ma gładkie burty i trzy szyby w ścianie czołowej. Nosi malowanie Przewozów Regionalnych i jest zanieczyszczona przez graffiti. W ostatnim czasie kursował po torach Podkarpacia i Małopolski.

Jednostka EN57-1444 w Stalowej Woli (fot. BR232, www.polskakolej.info - wszelkie prawa zastrzeżone)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane