czwartek, 25 września 2014

Światowa premiera Nowego Solarisa Urbino!

Za nami światowa premiera Nowego Solarisa Urbino, która odbyła się wczoraj podczas targów IAA w Hanowerze. Polski producent odkrył karty i ukazał nowe oblicze swoich przyszłych "dzieci".

Pojazd zyskał lżejszą konstrukcję i niżej zawieszoną podłogę. Wyraziste, ostre kształty nie spowodowały odejścia od opadającej, przedniej szyby, choć autobus wygląda trochę bardziej jak łazik kosmiczny z serii filmów o Obcym. Jest to oczywiście zrozumiały zabieg projektowy, dzięki któremu pojazdy zyskają na nowoczesności i charakterze.

Ze strony pasażerów uwagę zwraca większa niż dotychczas ilość miejsc siedzących, dostępnych z niskiej części podłogi. Ponadto zastosowano oświetlenie LED zamiast zwykłego, a drzwi wejściowe są szersze i nieco wyższe. Kwestia miejsc siedzących została rozwiązana dzięki przełożeniu baków paliwa i wlewu paliwa. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i montażowe sprawiają, że w Nowym Solarisie Urbino poziom hałasu nie przekroczy 75 dB.

Na początek w ofercie firmy będą modele Urbino 12 i Urbino 18. Kolejne będą sukcesywnie włączane do oferty. Seryjna produkcja nowych modeli wystartuje na początku 2015 roku.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane