środa, 15 października 2014

GDAŃSK: Dzień Otwarty tunelu pod Martwą Wisłą

W niedzielę, 19 października, na mieszkańców Trójmiasta i wszystkich zainteresowanych czeka w Gdańsku nie lada atrakcja. Tego dnia bowiem odbędzie się Dzień Otwarty Tunelu - pierwszego z dwóch tuneli samochodowych, pozwalających na pokonanie Martwej Wisły.

Obchody tego dnia trwać będą od godziny 10 do 14. Kulminacyjnym momentem imprezy będzie możliwość pieszego przejścia przez wydrążony tunel. Przejście tunelu odbywać się będzie w jednym kierunku: od Węzła Marynarki Polskiej do Węzła Ku Ujściu. 

Wszyscy zainteresowani będą mogli dojechać na Letnicę dodatkowymi środkami komunikacji miejskiej, organizowanej przez ZTM Gdańsk:
  • Linią tramwajową 10 z Siedlec do Nowego Portu, tego dnia kursującą co 20 minut,
  • Linią tramwajową 7 z Łostowic do Nowego Portu, kursującą w godzinach 9.30-15.30 co 10 minut,
  • Linią autobusową 158 z Wrzeszcza PKP do Nowego Portu, kursującą w godzinach 9.30-15.30 co 10 minut (dla tej linii będzie działał tymczasowy przystanek PGE ARENA Gdańsk/Tunel),
Z rejonu drugiego wlotu tunelu (Węzeł Ku Ujściu) wszystkich chętnych zabiorą do centrum miasta specjalnie przygotowane autobusy.

Tunel ma 1378 metrów długości. W najniższym punkcie znajduje się 35 metrów poniżej lustra wody. Składać się ma z dwóch tuneli, połączonych systemem przejść ewakuacyjnych. W każdym z nich znajdzie się dwupasmowa jezdnia. Inwestycja jest IV etapem budowy Trasy Słowackiego. Jej koszt to 885 milionów złotych, a oddanie do użytku planuje się na połowę 2015 roku.

źródło: trojmiasto.tv

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane