wtorek, 28 października 2014

GDAŃSK: Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych



Gdańska komunikacja miejska zostanie, w okresie Wszystkich Świętych, wzmocniona od czwartku do niedzieli włącznie (30.10 - 2.11). Poniżej prezentuję szczegóły zmian:


30-31 października (czwartek - piątek)

Tramwaje:

Wszystkie linie funkcjonują według stałych rozkładów jazdy na dni powszednie.

Autobusy:

  • 129, 155: nie funkcjonują w godz. 08:30-13:00, w pozostałych godzinach funkcjonują wg stałego powszedniego rozkładu jazdy.
  • 142: zwiększenie częstotliwości kursów w godz. 08:00-13:00 do ok. 10 minut.
  • 156: zwiększenie częstotliwości kursów w godz. 08:00-13:00 do 30 minut.
  • 162, 262: zwiększenie częstotliwości kursów w godz. 08:00-13:00 do 20 minut.
  • 175, 227: zwiększenie częstotliwości kursów w godz. 09:00-16:00 do ok. 15 minut.
  • 275: nie kursuje w godz. 08:30-16:00, w pozostałych godz. kursuje wg stałego powszedniego rozkładu jazdy

1 listopada – Wszystkich Świętych (sobota)

Tramwaje:

Obowiązują rozkłady sobotnie.

  • 2: kursuje na trasie Jelitkowo (zamiast do Oliwy) – Zaspa – Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice. Częstotliwość kursów co 6-7 minut.
  • 6: kursuje na trasie Jelitkowo – Oliwa – Wrzeszcz - Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice. Częstotliwość kursów co 6-7 minut.
  • 10: kursuje na trasie Nowy Port – Letnica – Dworzec Gł. – Siedlce z częstotliwością 10 minut
  • 11: nie kursuje.
  • 12: kursuje na wydłużonej trasie do Zaspy: Zaspa – Oliwa – Wrzeszcz – Opera – Dworzec Gł. – Siedlce z częstotliwością 10 minut.
  • 63: dodatkowa linia cmentarna na trasie: Nowy Port – Brzeźno – Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice. Częstotliwość kursów co 20 minut.
  • 68: dodatkowa linia cmentarna na trasie: Akademia Muzyczna - Chełm – Łostowice. Częstotliwość kursów co 10 minut.

Autobusy:


W okresie zmienionej organizacji ruchu w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych (w godz. ramowych 06:30-20:00) autobusy wszystkich linii w relacji od Galerii Bałtyckiej w kierunku ul. Potokowej wjeżdżają na jezdnię „pod prąd” za przystankiem „Galeria Bałtycka” i wjeżdżają z powrotem na właściwą jezdnię specjalnie zbudowanym przejazdem przez pas rozdziału przed przystankiem „Trawki (n/ż)”. Przystanki “Zabytkowa” (w kierunku ul. Potokowej) oraz „Srebrzysko” (w kierunku ul. Potokowej) zostaną zlokalizowane tymczasowo na jezdni w kierunku Galerii Bałtyckiej lub w pasie rozdziału. Obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

  • 108 i 118: w kier. Dworca Głównego kursują trasą zmienioną przez Cienistą-Zaroślak z powodu wprowadzenia jednego kierunku ruchu na ul. Stoczniowców.
  • 111: zwiększenie częstotliwości kursów do 20 minut w godz. 08:00-16:00.
  • 116 i 136: skierowanie al. Żołnierzy Wyklętych zamiast „starą” ul.  Słowackiego.
  • 117 – obowiązuje objazd przez al. Grunwaldzką zamiast przez ul. Czyżewskiego (na trasie objazdu obowiązują wszystkie istniejące przystanki): W kierunku Sopotu: od przystanku Droszyńskiego ulicami Piastowska – Obr. Westerplatte – Polanki – Opata Rybińskiego – Grunwaldzka i od przystanku Czyżewskiego po stałej trasie; w kierunku Jelitkowa: od przystanku Sopot – Smolna (n/ż) ulicami Sopot Niepodległości – Gdańsk Grunwaldzka – skręt w lewo w Piastowską i od przystanku Droszyńskiego po stałej trasie. W tym kierunku zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek Hołdu Pruskiego w ciągu ul. Piastowskiej, za skrzyżowaniem z Aleją Grunwaldzką. Od przystanku Hołdu Pruskiego do Jelitkowa autobusy tej linii mogą odjechać z przyspieszeniem do dwóch minut w stosunku do stałego rozkładu jazdy!
  • 118: wzrost częstotliwości kursów do ok. 15 minut w godz. 08:00-16:00.
  • 122: wzrost częstotliwości kursów do 30 minut w godz. 08:00-16:00.
  • 129: nie kursuje.
  • 142: wzrost częstotliwości kursów do 10 minut w godz. 08:00-16:00.
  • 149: w kierunku Wrzeszcza PKP od przystanku Reymontado przystanku Galeria Bałtycka obowiązuje trasa objazdowa przez ul. Szymanowskiego i Aleję Grunwaldzką z pominięciem przystanku Zabytkowa, trasa w kierunku przeciwnym bez zmian.
  • 155: nie kursuje (w zamian zostanie uruchomiona linia 262).
  • 157: wzrost częstotliwości kursów do 30 minut w godz. 08:00-16:00.
  • 164: uruchomienie linii w godz. 08:00-16:00 z częstotliwością co 30 minut.

  • 175: dodatkowe kursy przez cały dzień, co 7,5 minut; wybrane kursy z Dworca Głównego skrócone do Kampinoskiej.
  • 210: dodatkowe kursy w godz. 08:00-16:00 co 30 minut.
  • 227: wzrost częstotliwości kursów do ok. 4 minut na stałej trasie.
  • 262: kursuje przez cały dzień co 30 minut, w godz. 08:00-20:00 co 20 minut.
  • 275: nie kursuje.
  • 610: przyspieszona linia cmentarna z ograniczoną liczbą przystanków na trasie: Wrzeszcz PKP – Żołnierzy Wyklętych – Cmentarz Srebrzysko – Rakoczego – Cmentarz Łostowicki. Obowiązują jedynie przystanki: Wrzeszcz PKP, Galeria Bałtycka, Srebrzysko, Potokowa, Warneńska, Piekarnicza, Emaus, Cmentarz Łostowicki. Kursuje w godz. 08:00-18:00 co ok. 4 minut.
  • T3: w godz. 08:00-16:00 dogęszczenie kursów do 10 minut.
  • LINIA 618 - Specjalna oferta dla osób niepełnosprawnych, w szczególności dla osób o ograniczonej mobilności: Wrzeszcz PKP - Galeria Bałtycka – Brama Cmentarz Srebrzysko; kursuje w godz. ramowych 08:00-16:00 co ok. 10 minut wg taryfy zwykłej. Autobusy niskopodłogowe będą wyposażone w rampę dla wózków inwalidzkich.

2 listopada – Dzień Zaduszny (niedziela)


Tramwaje:

  • 2: w godz. 09:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursów do ok. 10 minut.
Pozostałe linie funkcjonują według świątecznych rozkładów jazdy.

Autobusy:

  • 129, 155: nie kursują.
  • 142, 175: w godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursów do 15 minut.
  • 156: w godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursów do 30 minut.
  • 227: w godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursów do 5 minut.
  • 262: kursuje przez cały dzień 30 minut, w godz. 08:00-16:00 co 20 minut.
  • 275: w godz. 08:00-16:00 nie kursuje, w pozostałych godzinach wg stałego rozkładu jazdy.
  • 610: dodatkowa linia cmentarna – funkcjonuje w godz. 09:00-16:00 co 10 minut na identycznej trasie jak w dniu 1 listopada.
Na pozostałych liniach obowiązują świąteczne rozkłady jazdy.



Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane