środa, 29 października 2014

GDYNIA: Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

Także Gdynia przygotowała specjalną organizację komunikacji miejskiej, związaną z przypadającym na sobotę dniem Wszystkich Świętych. A oto szczegóły:
Czwartek, 30 października
Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

 • W godz. ok. 8.30 – 16.30 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii 105 do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie (kursy co ok. 15 minut)

 • W godzinach ok. 9 – 13.30 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na linii 190 do Cmentarza Witomińskiego (kursy co ok. 10 minut).


Piątek, 31 października
Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

Zmiany tras


 • Przystanki „Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa 02 i 04” dla stałych linii, w godz. 8 – 18, zostaną przeniesione na wyspę przy postoju TAXI; przystanek przy wiacie będzie obowiązywać tylko do linii 390.

 • Ze względu na wprowadzenie, jednego kierunku ruchu na odcinku ul. Witomińskiej w Gdyni (od bramy cmentarza do Witomina) i przewidywane w ciągu dnia utrudnienia w kursowaniu na tym odcinku pojazdów komunikacji miejskiej, autobusy linii 137141 i 190 w obie strony kursować będą ul. Kielecką, przy czym kursy tych linii w kierunku Witomina do godz. 8 i po godz. 19 będą wykonywane ul. Witomińską.

 • Ze względu na zamknięcie ul. Zjazdowej w Gdyni, autobus linii 204 od ul. Kwidzyńskiej do Warszawskiej będzie kursować ul. Pomorską i Nowogrodzką.
 • Linia 105 funkcjonować w skróconej relacji: Gdynia Redłowo Szpital – Kosakowo Cmentarz Komunalny. W relacji: Kosakowo Cmentarz Komunalny – Mechelinki - Przystań będzie funkcjonować linia zastępcza 905. Bilety jednoprzejazdowe skasowane w autobusie 105 będą uprawniać do przesiadki na autobus linii 905 i kontynuowania podróży przez 120 minut od skasowania. Analogicznie przy przesiadkach z linii 905 na 105.

 • Ze względu na wprowadzenie ok. godz. 9.00 jednego kierunku ruchu na ulicy Malczewskiego w Sopocie, na odcinku od al. Niepodległości do Brodwina, zmianie ulegną trasy linii 181 i 187. 

autobusy linii 181 – w kierunku pętli przy ul. Reja od przystanku „Brodwino - Szkoła” do przystanku „Malczewskiego” kursować będą ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.

autobusy linii 187 – w kursach z Kamiennego Potoku – od przystanku „Brodwino” do „Malczewskiego” kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.
W kierunku powrotnym trasy linii 181 i 187 nie ulegają zmianie.

Dodatkowa oferta


 • Aby umożliwić dojazd do Cmentarza Witomińskiego, w godzinach 8-18 uruchomiona zostanie linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - 10 Lutego (powrót Władysława IV - Jana z Kolna) - Władysława IV - al. Piłsudskiego - Śląska - Witomińska - Cmentarz Witomiński. Autobusy linii 390 zatrzymywać się będą na przystankach linii 190 na jej trasie oraz dodatkowo na przystanku „3 Maja 01” przy ul. 10 Lutego. Nie będą natomiast zatrzymywać się na przystanku „Węzeł F. Cegielskiej 04” przy ul. Śląskiej w kierunku Dworca Gł. PKP. Autobusy linii 390 będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 15 minut).

 • W godzinach 8.30-17.30 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na linii 105 do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie (kursy co 15 minut).

 • W godzinach 9-15 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na linii 187 do cmentarzy przy ul. Malczewskiego w Sopocie (kursy co 10 minut).


Sobota, 1 listopada – Wszystkich Świętych 

Obowiązywać będą SOBOTNIE rozkłady jazdy. 

Zmiany tras

 • Przystanki „Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa 02 i 04” dla stałych linii, w godz. 8-18, zostaną przeniesione na wyspę przy postoju TAXI; przystanek przy wiacie będzie obowiązywać tylko do linii 390.

 • Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na odcinku ul. Witomińskiej w Gdyni (od bramy cmentarza do Witomina) i przewidywane w ciągu dnia utrudnienia w kursowaniu na tym odcinku pojazdów komunikacji miejskiej, autobusy linii 137141 i 190 w obie strony kursować będą ul. Kielecką, przy czym kursy linii 141 w kierunku Witomina do godz. 7 będą wykonywane ul. Witomińską.

 • Ze względu na zamknięcie ul. Zjazdowej w Gdyni oraz spodziewane trudności w przejeździe ul. Kwidzyńską, autobus linii 204 od ul. Tatrzańskiej do Warszawskiej będzie kursować ul. Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką.
 • W celu zapewnienia bezpośredniego połączenia Dąbrowy i Chwarzna z cmentarzami na Oksywiu, autobusy linii pospiesznej K w godz. 9-17 będą kursować wariantem trasy przez Oksywie Dolne i Górne, przy czym dodatkowo będą dla nich obowiązywać przystanki „Arciszewskich” n/ż i „Muchowskiego”.
 • Linia 105 będzie funkcjonować w skróconej relacji: Gdynia Redłowo Szpital – Kosakowo Cmentarz Komunalny, przy czym – ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Rzemieślniczej w Kosakowie – autobusy będą dojeżdżać do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie przez Pierwoszyno (powrót z cmentarza stałą trasą). W relacji: Kosakowo Cmentarz Komunalny – Mechelinki - Przystań będzie funkcjonować linia zastępcza 905. Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Rzemieślniczej w Kosakowie z cmentarza do Mechelinek autobusy będą kursować przez Pierwoszyno. Bilety jednoprzejazdowe skasowane w autobusie 105 będą uprawniać do przesiadki na autobus linii 905 i kontynuowania podróży przez 120 minut od skasowania. Analogicznie przy przesiadkach z linii 905 na 105.
 • Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na ulicy Malczewskiego w Sopocie, na odcinku od al. Niepodległości do Brodwina, zmianie ulegną trasy linii 181 i 187. 

autobusy linii 181 – w kierunku pętli przy ul. Reja od przystanku „Brodwino - Szkoła” do przystanku „Malczewskiego” kursować będą ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości. 

autobusy linii 187 – w kursach z Kamiennego Potoku – od przystanku „Brodwino” do „Malczewskiego” kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.
W kierunku powrotnym trasy linii 181 i 187 nie ulegają zmianie.


 • Ze względu na utrudnienia w przejeździe, wszystkie kursy linii 86 odbywać się będą bez zajazdu na Cmentarz Komunalny w Rumi (autobus zawracać będzie przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Polnej w Rumi).


Dodatkowa oferta

 • Aby umożliwić dojazd do Cmentarza Witomińskiego, w godzinach 6.45-21.30 uruchomiona zostanie linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - 10 Lutego (powrót Władysława IV - Jana z Kolna) - Władysława IV – al. Piłsudskiego - Śląska - Witomińska - Cmentarz Witomiński. Autobusy linii 390 zatrzymywać się będą na przystankach linii 190 na jej trasie oraz dodatkowo na przystanku „3 Maja 01” przy ul. 10 Lutego. Nie będą natomiast zatrzymywać się na przystanku „Węzeł F. Cegielskiej 04” przy ul. Śląskiej w kierunku Dworca Gł. PKP. Autobusy będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 15 minut, w czasie szczytu przewozowego nawet co 1 minutę). 

 • Dla ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie dłużej, w godzinach 7-19.30, i częściej (kursy co ok. 10 minut) będzie funkcjonować linia 105.

 • Ponadto, w godzinach 8.00-17.30 uruchomiona zostanie linia autobusowa 305, na trasie: Gdynia Dom Marynarza – al. Piłsudskiego – Świętojańska – Władysława IV – Jana z Kolna – Dworcowa (z powrotem 10 Lutego) – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Autobusy będą kursować co 10 minut. 

 • Cmentarz w Kosakowie obsługiwać będzie w godzinach 8.30-17.30 także linia dodatkowa 273, na trasie: Gdynia Chylonia Dw. PKP – Kartuska – Morska – Rumia: Sobieskiego – Rumia Dworzec PKP – Starowiejska – Derdowskiego – Dębogórska – I Dywizji WP – Kazimierz – Kosakowo: Rzemieślnicza – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Powrót do Chyloni odbywać się będzie trasą linii 173, przez Dębogórze. Autobusy linii 273 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 20-40 minut.

 • Do obsługi cmentarzy w Rumi, w godzinach 7-18.30 uruchomiona zostanie linia autobusowa 386, na trasie: Rumia, pl. Kaszubski (Cmentarz Katolicki) – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Starowiejska – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Rumia Cmentarz Komunalny. Autobusy linii 386 będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 10 minut). 

 • Aby umożliwić dojazd w pobliże Cmentarzy w Cisowej, Leszczynkach, Witominie i Wielkim Kacku uruchomiona zostaje linia trolejbusowa 327, na trasie: Cisowa Sibeliusa – Morska – Warszawska – Śląska – al. Zwycięstwa – Wielkopolska – Chwaszczyńska – Nowowiczlińska – Dąbrowa Tesco . Trolejbusy kursować będą co 7-15 minut.

 • Ponadto, w godzinach 10-17, na fragmencie trasy linii 173: Gdynia Chylonia Dworzec PKP – Kartuska – Morska – Rumia: Sobieskiego – Górnicza – Rumia Cmentarz Komunalny uruchomiona zostanie linia autobusowa 373. Autobusy linii 373 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 10-20 minut. 

 • Funkcjonować będzie także, w godzinach 8.30-16, linia 288 na podstawie rozkładu specjalnego.

 •  Poza linią 105, zwiększona częstotliwość, w godzinach 9-17, obowiązywać będzie na liniach autobusowych: 

187 (kursy co 10 minut); 
197 (kursy co 20 minut); 


Zmniejszona oferta


 • Nie będą funkcjonować linie 203 i 287. 
 • Z uwagi na dodatkową ofertę połączeń Pogórza Dolnego ze śródmieściem Gdyni (liniami 105 i 305), w godzinach 9-16.30 rzadziej kursować będą autobusy linii 170 (kursy co 30 minut), przy czym zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy zostaną wykonane wszystkie kursy do/z pętli przy ul. Złotej. 
Niedziela, 2 listopada 2014 r.
Obowiązywać będą niedzielne rozkłady jazdy. 

Zmiany tras

 • Przystanki „Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa 02 i 04” dla stałych linii, w godz. 8-18, zostaną przeniesione na wyspę przy postoju TAXI; przystanek przy wiacie będzie obowiązywać tylko do linii 390.

 • Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na odcinku ul. Witomińskiej w Gdyni (od bramy cmentarza do Witomina) i przewidywane w ciągu dnia utrudnienia w kursowaniu na tym odcinku pojazdów komunikacji miejskiej, autobusy linii 141, 190 i 203 w obie strony kursować będą ul. Kielecką, przy czym kursy linii 141 i 190 w kierunku Witomina do godz. 8 i po godz. 19 będą wykonywane ul. Witomińską.

 • Ze względu na zamknięcie ul. Zjazdowej w Gdyni oraz spodziewane trudności w przejeździe ul. Kwidzyńską, autobus linii 204 od ul. Kieleckiej do Pomorskiej kursować będzie: ul. Śląską, Warszawską i Nowogrodzką, a od ul. Tatrzańskiej do Warszawskiej: ul. Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką.
 • Ze względu na obowiązywanie jednego kierunku ruchu na ulicy Malczewskiego w Sopocie, na odcinku od al. Niepodległości do Brodwina, do ok. godz. 18.30 zmianie ulegną trasy linii 181 i 187. 

autobusy linii 181 – w kierunku pętli przy ul. Reja od przystanku „Brodwino - Szkoła” do przystanku „Malczewskiego” kursować będą ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości. 

autobusy linii 187 – w kursach z Kamiennego Potoku – od przystanku „Brodwino” do „Malczewskiego” kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości.
W kierunku powrotnym trasy linii 181 i 187 nie ulegają zmianie.

Dodatkowa oferta

 • Aby umożliwić dojazd do Cmentarza Witomińskiego, w godzinach 8-18 uruchomiona zostanie linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - 10 Lutego (powrót Władysława IV - Jana z Kolna) - Władysława IV – al. Piłsudskiego - Śląska - Witomińska - Cmentarz Witomiński. Autobusy linii 390 zatrzymywać się będą na przystankach linii 190 na jej trasie oraz dodatkowo na przystanku „3 Maja 01” przy ul. 10 Lutego. Nie będą natomiast zatrzymywać się na przystanku „Węzeł F. Cegielskiej 04” przy ul. Śląskiej w kierunku Dworca Gł. PKP. Autobusy linii 390 będą kursować z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (nie rzadziej niż co 15 minut). 

 • Dla ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie dłużej, w godzinach 8.30-17.30, i częściej (kursy co ok. 10-20 minut) będzie funkcjonować linia 105.

 • Ponadto, w godzinach 8.00–17.30 uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa 305, na trasie: Gdynia Dom Marynarza – al. Piłsudskiego – Świętojańska – Władysława IV – Jana z Kolna – Dworcowa (z powrotem 10 Lutego) – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Autobusy będą kursować co 10 minut. 

 • Do obsługi cmentarzy w Rumi, w godzinach 8.30-17 uruchomiona zostanie linia autobusowa 386, na trasie: Rumia, pl. Kaszubski (Cmentarz Katolicki) – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Starowiejska – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Rumia Cmentarz Komunalny. Autobusy linii 386 będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować z częstotliwością co ok. 10-15 minut. 

 • Aby umożliwić dojazd w pobliże Cmentarzy w Cisowej, Leszczynkach, Witominie i Wielkim Kacku uruchomiona zostaje linie trolejbusowa 327, na trasie: Cisowa Sibeliusa – Morska – Warszawska – Śląska – al. Zwycięstwa – Wielkopolska – Chwaszczyńska – Nowowiczlińska – Dąbrowa Tesco . Trolejbusy kursować będą co ok. 10-15 minut.

 • Ponadto, w godzinach 9-16.30, na fragmencie trasy linii 173: Gdynia Chylonia Dworzec PKP – Kartuska – Morska – Rumia: Sobieskiego – Górnicza – Rumia Cmentarz Komunalny uruchomiona zostanie linia autobusowa 373. Autobusy linii 373 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 15 minut. 

 • Poza linią 105, zwiększona częstotliwość, w godzinach 9-17, obowiązywać będzie na linii 187 (kursy co 10 minut). 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane