czwartek, 16 października 2014

KRAKÓW: Ocena możliwości wprowadzenia wspólnego biletu

W Krakowie rozpoczęły się właśnie badania napełnień w komunikacji miejskiej. Jest to część większego projektu, mającego na celu ocenę, czy możliwe i sensowne jest wprowadzenie wspólnego biletu na przejazdy środkami komunikacji miejskiej, pociągami i prywatnymi busami.

Kompleksowe badania frekwencji na linia aglomeracyjnych została przeprowadzona w pierwszej kolejności. Teraz przyszedł czas na miejskie tramwaje i autobusy. Badania potrwają do końca listopada we wszystkie dni tygodnia, w różnych godzinach. Zbadana zostanie każda linia w Krakowie. W dalszej kolejności badaniami objęte zostaną linie kolejowe i busy prywatne.

Projekt realizuje firma International Management Services Sp. z o. o. wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Ma on ocenić realne szanse na wprowadzenie jednolitej taryfy aglomeracyjnej na wszystkie środki transportu. W dalszym ciągu trwa rekrutacja chętnych do prowadzenia pomiarów na stronie www.pomiarykmk.pl. Na podstawie uzyskanych danych opracowana zostanie koncepcja wspólnego biletu.

Największym kłopotem będą prywatni przewoźnicy. Nie ma bowiem żadnej gwarancji, że będą oni chcieli przystąpić do ewentualnego porozumienia i zgodzić się na wymagane warunki współpracy. Wzięcie pod uwagę busów jest nowością w tym względzie. Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku znane będą dane zebrane podczas badań oraz konkrety dotyczące dalszych posunięć.

źródło: lovekrakow.pl
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane