środa, 1 października 2014

KRAKÓW: ZIKiT podpowiada studentom

Nastał pierwszy dzień października. Dla kilkudziesięciu tysięcy studentów pierwszego roku studiów wybiła godzina zero. Także Kraków zalewa właśnie fala, żądnych wiedzy i wrażeń, młodych imigrantów z całego kraju i nie tylko. Co roku jest to trudny moment, zarówno dla studentów, jak i dla miasta. Początek roku akademickiego tworzy bowiem rok rocznie potężne problemy logistyczne, zarówno w kwestii kursowania komunikacji miejskiej, jak i dystrybucji biletów. Często wynika to z braku dostatecznego przygotowania młodych ludzi, rozpoczynających w Krakowie nowy etap swojego życia.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przygotował specjalny poradnik dla studentów pierwszego roku, w którym znalazły się informacje zarówno o strefach biletowych, organizacji miejskiego transportu, jak i, co przede wszystkim istotne, zakupu biletów okresowych. W poradniku tym, w sposób dość przystępny i klarowny, wyłożone zostały sposoby i miejsca zakupu biletów okresowych, poruszono kwestię biletu semestralnego oraz Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Wszystkie informacje znajdziecie w załączonym poniżej linku:

INFORMATOR ZIKiT DLA STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU STUDIÓW NA UCZELNIACH KRAKOWSKICH

Słowo komentarza: W mojej ocenie, w Krakowie jest zdecydowanie zbyt mało Punktów Sprzedaży Biletów. Brakuje ich przede wszystkim w miejscach o szczególnym natężeniu ruchu studentów, co obrazują wielometrowe kolejki na Podwalu, Krowodrzy, czy nawet w nowo otwartym punkcie na Dworcu Głównym Wschód. Czas zastanowić się nad otwarciem kolejnych PBS-ów w takich lokalizacjach, jak Bronowice Małe, Miasteczko Studenckie AGH czy okolice Ronda Grzegórzeckiego.

kmkrakow.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane