poniedziałek, 6 października 2014

LUBLIN: PolskiBus ma kłopoty

Zapowiadane kursy między Warszawą a Rzeszowem przez Lublin, o których pisałem w ubiegłym tygodniu, nie doszły do skutku. Nie pojawiły się one w systemie rezerwacji, a 3 października przewoźnik, za pośrednictwem swojego profilu na Facebook, opublikował list otwarty, w którym przedstawił powody takiego stanu rzeczy. Pozwolę sobie zacytować odpowiedni fragment:


"Opóźnienie we wprowadzeniu nowych połączeń na linii Warszawa – Lublin – Rzeszów zostało spowodowane wniesieniem odwołania przez Stowarzyszenie “LEXMID” (“LEXMID”) od udzielonych nam zezwoleń dotyczących wykonywania przewozów na tej trasie. LEXMID przedstawia się jako organizacja reprezentująca interesy konsumentów. Dla nas, w PolskiBus.com, sprzeciw ten wydaje się niezrozumiały, wziąwszy pod uwagę fakt, że wprowadzenie nowych, niezawodnych usług transportu publicznego o wysokiej jakości i w przystępnej cenie oraz oferowanie pasażerom szerszego wyboru usług jest działaniem właśnie w interesie konsumentów.
LEXMID oraz Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego “BUS” z siedzibą w Lublinie, reprezentujące prywatnych przewoźników, już wcześniej sprzeciwiły się udzieleniu nam zezwolenia na nowe kursy pomiędzy Lublinem a Warszawą, co wstrzymało otwarcie nowych połączeń przez PolskiBus.com na tej trasie."


Okazuje się więc, że komuś bardzo zależy na utrudnieniu życia dużemu przewoźnikowi, który jako pierwszy uporządkował i ujednolicił transport autokarowy w naszym kraju, a co najważniejsze - zadbał o odpowiedni wizerunek firmy. Prawnicy PolskiegoBusa wnikliwie sprawdzą działania Stowarzyszenia na okoliczność tego, czy nie stanowią one przejawów nieuczciwej konkurencji.

Póki co nie została podana kolejna data uruchomienia tego połączenia. Ciągle jest jednak szansa na jego start w tym roku.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane