piątek, 17 października 2014

PORADNIK PODRÓŻNEGO (część 3) - przegląd ofert specjalnych od PKP Intercity

Jeżeli wybieramy podróż pociągiem, chcemy zrobić to możliwie najmniejszym kosztem. Jeśli mamy prawo do ulg, mamy problem z głowy, ponieważ koszty naszej podróżny zmniejszą się. Co jednak, gdy musimy kupować bilety "dla dorosłych", a chcemy zaoszczędzić? Jest na to kilka sposobów. Dziś pokażę najważniejsze promocje PKP Intercity, pozwalające na tańsze podróżowanie na terenie Polski.

WEEKENDOWA BILETOMANIA:


Najmłodsze dziecko spółki, które ujrzało światło dzienne na początku roku. Dzięki tej promocji można pojechać za 29 zł pociągiem TLK (niezależnie od relacji) lub za 49 zł pociągiem EIC (niezależnie od relacji). Warunek jest jeden: musimy kupić bilet na bezpośrednie połączenie.
Oferta ma trzy haczyki:
  • jest dostępna tylko w systemie sprzedaży internetowej,
  • można z niej skorzystać wyłącznie w soboty i niedziele,
  • bilet trzeba kupić co najmniej 7 dni przed planowaną podróżą
Mimo wszystko jest do korzystna oferta. Pula biletów wynosi jeszcze ponad 250 tysięcy.

OFERTA WCZEŚNIEJ:


Rozwiązanie dość stare, cieszące się uznaniem. Niedawno spółka zmodyfikowała ofertę, podwajając rabaty. W ofercie tej można kupić bilet odcinkowy na dowolną trasę i dowolny pociąg z adekwatną zniżką:
  • na minimum 15 dni wcześniej - rabat 30% od ceny podstawowej,
  • na minimum 7 dni wcześniej - rabat 20%.
To, co jest najlepsze w tej ofercie, to fakt, że rabat naliczany jest także od biletów ulgowych. Zatem student, kupujący bilet na 3 tygodnie wcześniej, poza ustawową zniżką 51% otrzyma także dalsze 30% zniżki, sumarycznie płacąc jedynie 34% ceny biletu normalnego!

 

BILET RELACYJNY:


Oferta znana wcześniej jako Bilet Fioletowy czy też Bilet Rewelacyjny, pozwala na podróżowanie według obniżonych cen. Na przykład przejazd z Krakowa do Dębicy, zamiast 40 kosztuje jedynie 25 zł. Oferta ważna jest na określonych trasach i relacjach, oraz w wytypowanych rodzajach pociągów. Obowiązuje na dziewięciu relacjach pociągów TLK oraz na siedmiu relacjach pociągów EIC w całym kraju.
Haczyk polega na tym, ze oferta ta nie łączy się z żadną inną, ale stosują się do niej uprawnienia do ulg.

BILET RODZINNY:


Oferta dla grup 2 do 5 osób, w których skład wchodzi co najmniej jedno dziecko do lat 16. Nabywając Bilet Rodzinny wszyscy uzyskują prawo do 32% zniżki. Osoby z uprawnieniem do ulgi zachowują je na normalnych zasadach.

BILET ABONAMENTOWY:


Promocja polega na zakupie karnetu ważnego przez 3 miesiące od wskazanej daty. Każdy przejazd legalizuje się na blankiecie. Koszt takiej przyjemności do równowartość pięciu przejazdów na tej samej trasie, tym samym rodzajem pociągu i tą samą klasą. W gratisie otrzymuje się dwa darmowe przejazdy, zatem Bilet Abonamentowy uprawnia do odbycia siedmiu podróży za cenę pięciu.

BILET WEEKENDOWY:


To świetna opcja dla podróżujących w weekendy, zwłaszcza turystów. Uprawnia do przejazdu wszystkimi pociągami spółki w wybranej klasie od piątku (19:00) do poniedziałku (6:00). Jeśli weekend przedłuża się o dodatkowy dzień świąteczny, wówczas ważność biletu także się wydłuża. Za bilet na klasę 2. zapłacimy 154 zł, a zakup biletu na klasę 1. to wydatek rzędu 247 zł.

BILET PODRÓŻNIKA:


Tańsza wersja Biletu Weekendowego. Różni się tylko tym, że jest ważny wyłącznie w pociągach TLK. Taki bilet ważny w wagonach klasy 2. kosztuje 74 zł, natomiast w klasie 1. - 104 zł. Warunki ważności są takie same, jak w przypadku Biletu Weekendowego.

UWAGA: w przypadku posiadania wszelkiego rodzaju karnetów, przy każdym przejeździe przysługuje prawo do otrzymania bezpłatnej miejscówki lub zajęcia wolnego miejsca do momentu zgłoszenia się podróżnego z jego wskazaniem.

TANIA KUSZETKA:


Do biletu klasy 2., ważnego w pociągu nocnym, można nabyć tańszy bilet na przejazd w wagonie z miejscami do leżenia (bez pościeli) w cenie 33 zł. Posiadanie adekwatnego biletu na przejazd jest warunkiem skorzystania z oferty Tania Kuszetka

To tylko najważniejsze oferty przewoźnika, z których korzystanie z pewnością da wymierne oszczędności.

Szerokiej drogi!

intercity.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane