sobota, 4 października 2014

RZESZÓW: TLK do Zagórza już w grudniu?

Jak informuje Rynek Kolejowy, powołując się na informacje PKP Intercity, prawdopodobnie już w grudniu do Zagórza dojeżdżać będzie codzienny pociąg TLK.

Połączenie to ma być realizowane poprzez dopinanie grupy wagonów do pociągu TLK Monciak, przywróconego do kursowania w relacji Gdynia - Warszawa - Kraków. Wagony do Zagórza kursowałyby przez Tarnów, Rzeszów i Jasło codziennie. Przewoźnik przewiduje wstępnie, że odjazd z Krakowa odbywałby się o godzinie 3:27 (w Zagórzu na 11:13), natomiast w drogę powrotną skład odjeżdżałby z Zagórza o 18:28 (w Krakowie na 2:13). Początkowo połączenie obsługiwałyby lokomotywy spalinowe, pozyskane od podmiotów zewnętrznych, a po otrzymaniu zamówionych jednostek Pesy znalazłyby one zatrudnienie także na trasie Rzeszów - Jasło - Zagórz.

Jak twierdzi PKP PLK, nieznaczne opóźnienia przy modernizacji linii kolejowej do Jasła nie stanowią zagrożenia dla grudniowej zmiany rozkładu jazdy i pociągi będą mogły bez przeszkód poruszać się na tej trasie.

Powrót pociągów bezpośrednich do Zagórza, zwłaszcza w kontekście przywrócenia także kursowania pociągów regionalnych, byłby z pewnością szansą na turystyczne i ekonomiczne ożywienie w Bieszczadach.

Czy kiedyś także Łupkowianka doczeka się powrotu pociągów? (mat. własne)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane