piątek, 31 października 2014

TARNÓW: Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

W dniu Wszystkich Świętych Tarnowski Organizator Komunalny przygotował ułatwienia dla wszystkich, którzy będą chcieli dotrzeć na cmentarze inaczej niż własnymi samochodami.

W tym dniu uruchomione zostanie sześć linii cmentarnych oraz wprowadzone zostaną zmiany ogólne w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Oto szczegóły:

ZMIANY OGÓLNE

  • Linie 6 i 206  w kierunku Krzyża będą kursować ulicami Nowodąbrowską i Jaracza, trasy powrotne tych linii bez zmian.
  • Linia 9 w okresie wzmożonego ruchu pasażerskiego wykona dodatkowe kursy na swojej trasie
  • Linia 12 w kursach wykonywanych do Mościc autobusy będą kursować przez ul.Norwida i Sienkiewicza z pominięciem ulicy Zacisznej, w kierunku z Mościc na Al.Jana Pawła II trasa linii „12” nie ulega zmianie.
  • Linia 14 z Os.Zbylitowska Góra w kierunku Mościc i Os.Jasna II będzie kursować przez ul.Norwida i Sienkiewicza z pominięciem ulicy Zacisznej. W kierunku z Os.Jasna II na Os.Zbylitowska Góra trasa linii 14 nie będzie przebiegać ulicą Nowy Świat tylko Al.Solidarności i Krasińskiego, zmiana ta wynika z obsługi linii w dniu 1 listopada 2014 autobusami o dużej pojemności.
  • Linia 224 z Mościc w kierunku Zbylitowskiej Góry i Zgłobic w związku ze zmianą organizacji ruchu, będzie kursować ulicą Zbylitowską z pominięciem przejazdu ulicami Sienkiewicza, Zaciszna i Czarna Droga, trasa w kierunku Mościc nie ulega zmianie.

LINIE CMENTARNE

 

C1 Szkotnik - Krzyska Cmentarz

Wszystkie dodatkowe autobusy do cmentarza w Krzyżu będą kursować z ul.Szkotnik przez Al.Solidarności, ulice Mickiewicza i Goldhammera do cmentarza w Krzyżu. W kierunku do cmentarza można będzie wsiadać do autobusów linii „C1” na wszystkich przystankach od ulicy Szkotnik do przystanku Fatimskiej-kościół, dalej autobusy nie będą się zatrzymywać. W drodze powrotnej (przez ul.Krzyską, Al.M.B.Fatimskiej, Mickiewicza i Al.Solidarności) autobusy będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach. 

Pierwszy autobus z ul.Szkotnik odjedzie o godz. 7.00, ostatni autobus z przystanku Krzyska-cmentarz odjedzie o godz. 18.44. Na przystankach umieszczone zostaną szczegółowe rozkłady jazdy linii „C1”. Częstotliwość kursów w godzinach przewidywanego największego ruchu pasażerskiego – co 6 minut a w pozostałym czasie co 12 – 18 minut.

 

C2 Sikorskiego - Mościce Cmentarz

Wszystkie dodatkowe autobusy do cmentarza w Mościcach będą kursować z ul.Sikorskiego przez ul.Krakowską, Czerwoną, Sienkiewicza, Zaciszną do przystanku końcowego Czarna Droga – Cmentarz w sąsiedztwie wejścia do cmentarza w Mościcach. W kierunku do cmentarza można będzie wsiadać do autobusów linii „C2” na wszystkich przystankach . W drodze powrotnej (ulicami: Czarna Droga, Brzozowa, Czerwona, Krakowska, Pułaskiego, Mościckiego, Sikorskiego) do ul.Sikorskiego  autobusy również będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach. 

Pierwszy autobus z ul.Sikorskiego odjedzie o godz. 7.00, ostatni autobus z przystanku Zaciszna-cmentarz odjedzie o godz. 18.25. Na przystankach umieszczone zostaną szczegółowe rozkłady jazdy linii specjalnej „C2”. Częstotliwość kursów w godzinach przewidywanego największego ruchu pasażerskiego – co 12 minut a w pozostałych przedziałach czasu co 18 minut.

 

C3 Os. Jasna II - Klikowa Cmentarz


Dodatkowe autobusy do cmentarza w Klikowej będą kursowały z Os. Jasna II ulicami Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Al.M.B.Fatimskiej Mickiewicza, Al.Solidarności i Klikowską, powrót tą samą trasą. Na trasie przejazdu linii C3 obowiązują wszystkie przystanki. 

Rozkład jazdy linii C3 przewiduje wykonanie 19 kursów od godz. 8:21 do 17:51, na przystankach będą umieszczone szczegółowe rozkłady jazdy linii C3.

 

C4 Al. Jana Pawła II - Krzyska Cmentarz


Dodatkowy autobus do cmentarza w Krzyżu będzie kursował z Al. Jana Pawła II przez ul. Słoneczną, Al.M.B.Fatimskiej oraz ul. Krzyską, powrót tą samą trasą. Przy dojeździe do cmentarza autobus zatrzymywał się będzie na wszystkich przystankach z wyjątkiem przystanków Fatimskiej – Szpitalna oraz Krzyska – Baraki. W trasie powrotnej obowiązują wszystkie przystanki na trasie przejazdu.

Rozkład jazdy linii C4 przewiduje wykonanie 12 kursów od 8:40 do 17:02, na przystankach będą umieszczone szczegółowe rozkłady jazdy linii C4.

C5 Al. Jana Pawła II - Klikowa Cmentarz


Dodatkowy autobus do cmentarza w Klikowej będzie kursował z Al. Jana Pawła II przez ul. Słoneczną, Al.M.B.Fatimskiej, Mickiewicza, Al.Solidarności i Klikowską, powrót tą samą trasą. Na trasie przejazdu linii C5 obowiązują wszystkie przystanki.

Rozkład jazdy linii C5 przewiduje wykonanie 5 kursów od 11:04 do 15:31, na przystankach będą umieszczone szczegółowe rozkłady jazdy linii C5.

C6 Mościce - Mościce Cmentarz


Dodatkowy autobus do cmentarza w Mościcach będzie kursował z placu manewrowego w Mościcach przez ul. Czerwonych Klonów, Zbylitowską i Czarna Droga do przystanku końcowego Zaciszna – Cmentarz. Powrót od ul. Zacisznej ulicami Sienkiewicza, Zbylitowską i Czerwonych Klonów do przystanku końcowego Mościce – Plac. Na trasie przejazdu linii C6 obowiązują wszystkie przystanki (za wyjątkiem przystanku Zbylitowska – Kościół).

Rozkład jazdy linii C6 przewiduje wykonanie 32 kursów. Pierwszy autobus z Mościc odjedzie o godz. 7.20, ostatni autobus z przystanku Zaciszna-cmentarz odjedzie o godz. 18.00. Na przystankach umieszczone zostaną szczegółowe rozkłady jazdy linii specjalnej „C6”. Linia C6 kursować będzie z częstotliwością co 20 minut.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane