niedziela, 12 października 2014

WARSZAWA: Metro jeszcze w tym roku

W poniedziałek, 13 października, rozpocznie się proces odbiorów wewnętrznych obiektów inżynieryjnych, składających się na II linię warszawskiego metra. Według zapewnień rzecznika Metra Warszawskiego, harmonogram jest gotowy i odbiory te potrwają do 6 listopada. Procedury przeprowadzi komisja powołana zgodnie z postanowieniami wewnętrznego regulaminu.

W następnej kolejności do metra wejdą służby państwowe. Odbiór przeprowadzać będą strażacy, inspektorowie Sanepidu, Inspekcja Pracy i inne. Po uzyskaniu pozytywnych opinii od wszystkich zainteresowanych stron, ostatnie słowo należeć będzie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który ostatecznie wyrazić musi zgodę na użytkowanie całego zespołu II linii metra. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, między stacjami Rondo Daszyńskiego i Dworzec Wileński przejechać będzie można jeszcze w grudniu tego roku.

Tymczasem wydana została decyzja środowiskowa dla budowy metra w dzielnicy Wola. Jak zapowiada prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, kolejne jedenaście stacji powstanie w najbliższej perspektywie budżetowej (do roku 2022). W pierwszej kolejności powstaną trzy stacje w kierunku Woli oraz trzy stacje do Targówka. W kolejnym etapie metro dojedzie do ratusza na Bemowie oraz na Bródno.

Otwarcie dla pasażerów 6-kilometrowego odcinka II linii metra w centrum Warszawy będzie z pewnością komunikacyjnym wydarzeniem 2014 roku.

www.metro.waw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane