piątek, 28 listopada 2014

KRZESZOWICE: afera parkingowa przed dworcem kolejowymOd 20 listopada parking przy dworcu kolejowym stał się płatny – 1 złoty za godzinę. To z pewnością nie zachęci mieszkańców do korzystania z usług kolei.

O swoich planach firma PAMI SP. z Kielc, która dzierżawi kolejowy parking, poinformowała kierowców w minionym tygodniu, tuż przed wprowadzeniem opłat. Mieszkańcom gminy, którzy do tej pory pozostawiali swoje samochody na darmowym parkingu i przesiadali się w pociąg, zaoferowano abonamenty: tygodniowy, półmiesięczny i miesięczny. Według cennika firmy, postój tygodniowy to koszt rzędu 30 złotych, przez pół miesiąca – 50 złotych, a przez cały miesiąc 90 złotych. Nieopodal ulicy Floriana, gdzie do tej pory mieszkańcy i właściciele busów pozostawiali pojazdy, stanął znak zakazu zatrzymywania się.

Kilka lat temu przy dworcu PKP w Krzeszowicach miał powstać parking na 320 miejsc postojowych w systemie park&ride dla pasażerów przesiadających się na pociąg. Burmistrz podpisały nawet wstępne porozumienie z władzami Województwa Małopolskiego. Ostatecznie jednak, z winy PKP, do wykupu nie doszło, mimo wydania decyzji komunalizacyjnej dla terenu zajmowanego przez parking. PKP odwołało się od niej. Burmistrz Krzeszowic zwrócił się do właściciela terenu z żądaniem wyjaśnienia sytuacji.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane