środa, 5 listopada 2014

PKP PLK chwali się wydawaniem pieniędzy

Rynek Kolejowy opisuje, jak PKP Polskie Linie Kolejowe chwali się zwiększaniem wydatków na małe prace infrastrukturalne. W przyszłym roku spółka zamierza przeznaczyć na nowe ławki, wymianę betonowych krawężników i kosze na śmieci 45 milionów złotych, czyli o 10 milionów więcej niż w roku bieżącym.

Zarządca infrastruktury ustawia nowe śmietniki, maluje stare wiaty nowy, szary i granatowy lakier, podmienia starą kostkę i płyty chodnikowe na trochę mniej stare, a czasem szarpnie się na większą inwestycję, jaką jest np. lifting przejścia podziemnego pod stacją Kraków Zabłocie, które o mały włos nie zapadło się całkiem i nie zostało zamknięte.

Nowe ławki pojawią się m.in na stacji w Mysłowicach. Marna to pociecha, jeśli wziąć pod uwagę stan całej stacji, łącznie z nawierzchnią torową, o ofercie przewozowej tym wywołanej nawet nie wspominając. Ławki będą świetnym miejscem spotkań przy piwie i tanim winie.

Szkoda tylko, że PKP PLK równie skutecznie nie prowadzi poważnych prac modernizacyjnych na najważniejszych trasach kolejowych w kraju, gdzie opóźnienia w kolejnych etapach prac liczyć można nieraz w latach. Ale, cieszmy się nowymi ławkami i odmalowanym śmietnikiem...

Piękne przejście pod peronami przystanku Kraków Zabłocie (fot. PKP PLK)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane