piątek, 7 listopada 2014

PORADNIK PODRÓŻNEGO (część 4) - przegląd ofert specjalnych od Przewozów Regionalnych

Przewozy Regionalne także mają w zanadrzu kilka interesujących ofert dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na podróżach koleją. Oto wybrane z nich:


SUPER BILET


Oferta obowiązująca w pociągach kategorii interREGIO (włączając połączenia autobusowe). Ceny Super Biletów zaczynają się już od 1 zł, ale bilety znajdujące się na pozostałych „półkach" cenowych (9, 19, 29 i 39 zł) również są atrakcyjną propozycją dla pasażerów przemieszczających się na dłuższych trasach. Ceny Super Biletów uzależnione są m.in. od daty podróży, relacji wybranego pociągu i terminu zakupu biletu. Super Bilet jest ważny tylko w konkretnym pociągu interREGIO, na który został kupiony. Każdy Super Bilet jest dostępny także w wersji ulgowej, dzięki czemu posiadacze zniżek ustawowych (np. uczniowie i studenci) mogą podróżować jeszcze taniej!

UWAGA! Bilety dostępne tylko w sprzedaży internetowej


REGIOkartaREGIOkarta i REGIOkarta SENIOR to spersonalizowane produkty Przewozów Regionalnych, skierowane do stałych klientów. Posiadacz wybranej karty, może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę o 30%, a w przypadku biletu sieciowego (wyłącznie wg taryfy normalnej) oraz odcinkowego o 15%. Ponieważ obie karty są honorowane również przez Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie i Koleje Wielkopolskie, to ich posiadacz ma możliwość nabywania tańszych biletów na przejazdy na wielu trasach.


Wszyscy posiadacze REGIOkarty (rocznej za 175 zł lub półrocznej za 105 zł) lub REGIOkarty SENIOR (rocznej za 59 zł), mogą kupić kolejną kartę (w przypadku, gdy termin ważności dotychczasowej dobiegł końca lub zbliża się do końca) za cenę niższą o 20% od ceny pierwotnej (tj. roczną REGIOkartę za 140 zł, półroczną za 85 zł, a roczną REGIOkartę SENIOR za 49 zł).POŁĄCZENIE W DOBREJ CENIEPołączenie w dobrej cenie to atrakcyjna cenowo oferta obejmująca 163 popularne trasy pociągów REGIO i 45 tras pociągów interREGIO i REGIOekspres.


Bilet jednorazowy sprzedawany jest z zastosowaniem opłat zryczałtowanych i uprawnia do przejazdów w klasie 2 pociągów REGIO, interREGIO i REGIOekspres i jest do nabycia według taryfy normalnej oraz z ulgami ustawowymi. Jeżeli w danej miejscowości występuje więcej niż jedna stacja/przystanek osobowy, ofertę stosuje się do wszystkich stacji/przystanków osobowych w danej miejscowości (z wyjątkiem przystanków Kraków Balice i Świdnik Port Lotniczy). Bilet kupiony w tej promocji jest ważny 6 godzin (zgodnie ze strefą czasową oznaczoną na bilecie licząc od godziny wskazanej przez podróżnego).


W ramach oferty Połączenie w dobrej cenie dostępne są także bilety jednorazowe na przejazd "tam i z powrotem" w relacji Warszawa - Łódź oraz bilety odcinkowe miesięczne imienne na wybrane relacje.BILET TURYSTYCZNY i miniBILET TURYSTYCZNYBilet turystyczny i mini bilet turystyczny to doskonała oferta dla osób podróżujących w weekendy, uprawnia bowiem do wielokrotnej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Umożliwia on zatem podróżowanie od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z biletu turystycznego w tzw. "długie weekendy". Wtedy ważność biletu rozszerza się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem.


Z biletem turystycznym można podróżować pociągami Przewozów Regionalnych, Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, co w praktyce pozwala podróżować po całej Polsce.


Bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach:
w cenie 45,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA;
w cenie 79,00 zł - ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne, w autobusach interREGIO Bus oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA.


Mini bilet turystyczny to oferta dla osób podróżujących wyłącznie pociągami Przewozów Regionalnych, za to za jeszcze korzystniejszą cenę.


Mini bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach:
w cenie 39,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO;
w cenie 69,00 zł - ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne oraz w autobusach interREGIO Bus.


Posiadacze Biletu turystycznego i mini biletu turystycznego mogą podróżować na jego podstawie na wybranych odcinkach linii kolejowych poza granicami Polski. TY i RAZ, DWA, TRZYOferta TY i raz, dwa, trzy została pomyślana o tych, którzy w tej samej relacji, klasie i rodzaju pociągu podróżują w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób. Pierwsza osoba kupuje bilet normalny lub z przysługującą ulgą ustawową, a od pozostałych osób pobiera się opłatę normalną według taryfy RAZEM (tańszą o 30% od ceny podstawowej).


Oferta obowiązuje na przejazdy pociągami REGIO, interREGIO (w tym autobusami interREGIO Bus) i REGIOekspres oraz przewoźników regionalnych: Arriva RP, Koleje Dolnośląskie i Koleje Wielkopolskie.REGIOkarnet i miniREGIOkarnet


REGIOkarnet i miniREGIOkarnet to doskonała propozycja dla osób podróżujących nieregularnie, umożliwia bowiem wielokrotną liczbę przejazdów pociągami w trzech dowolnie wybranych dniach w ciągu dwóch kolejnych miesięcy.

REGIOkarnet można kupić w dwóch wersjach:

- w cenie 75,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA;

- w cenie 129,00 zł – ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne, w autobusach interREGIO Bus oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA.

MiniREGIOkarnet można kupić w dwóch wersjach:

- w cenie 65,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO;

- w cenie 114,00 zł – ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne oraz w autobusach interREGIO Bus.

Przed rozpoczęciem przejazdów w danym dniu wystarczy dokonać bezpłatnie legalizacji karnetu w kasie biletowej lub ewentualnie u konduktora w pociągu.

Posiadacze REGIOkarnetu i miniREGIOkarnetu mogą podróżować na jego podstawie na wybranych odcinkach linii kolejowych poza granicami Polski.


Udanych podróży!
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane