poniedziałek, 17 listopada 2014

WARSZAWA: coraz bliżej tramwaju na Tarchomin

W minioną sobotę, 15 listopada, odwiedziłem plac budowy linii tramwajowej na warszawskim Tarchominie, która w pierwszym etapie dojedzie do pętli technicznej przy skrzyżowaniu Mehoffera i Światowida. Trasa jest już zasadniczo gotowa, ale ze względu na komplikacje w dokumentacji i wody gruntowe, termin oddania inwestycji do użytku pasażerów przesunął się nieco.

Według informacji Tramwajów Warszawskich, realny czas uruchomienia w tym rejonie linii tramwajowych 2 i 17 to 28 grudnia. Czyli, że Boże Narodzenie mieszkańcy Tarchomina spędzą jeszcze w autobusach.

Nie wiadomo na razie, jak zmieni się układ komunikacji autobusowej w tym rejonie po uruchomieniu tramwajów. Wiadomo, że czas przejazdu z Tarchomina do Metra Młociny linią 2 wyniesie około 14 minut, a linia 17 w rejon centrum dojedzie w nieco ponad pół godziny. Jakby nie patrzeć, przedsięwzięcie to jest prawdziwą rewolucją na zakorkowanym Tarchominie.

Dziwi jednakże brak przygotowanych wypustów pod przyszłe torowisko w kierunku Nowodworów i Winnicy. Skutkiem tego, przy okazji rozpoczęcia II etapu budowy, konieczne będzie ponowne "dobranie się" do torów i samej pętli przy Mehoffera, a także przerwa w ruchu tramwajów przynajmniej na kilka dni.

Prezentuję kilka zdjęć własnego autorstwa:

Torowisko na wysokości przystanku Tarchomin
Przed pętlą Mehoffera
Pętla tramwajowa przy Mehoffera - koniec I etapu

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane