piątek, 19 grudnia 2014

DĘBICA: będzie remont budynku dworca kolejowego


Po wielu latach planów i deklaracji, Dębica wreszcie doczeka się modernizacji budynku dworcowego. Ogłoszony w tej sprawie przetarg wygrała firma SKB Development z Łodzi, która 7 stycznia 2015 roku rozpocząć ma przebudowę dworca PKP w Dębicy. Koszt inwestycji wyniesie 6,7 mln zł. Prace planowo potrwają do października 2015 roku.

Dworzec PKP w Dębicy po przebudowie uzyska współczesny, modernistyczny charakter. W jednokondygnacyjnej części frontowej pojawią się duże, nowoczesne przeszklenia na całą wysokość parteru, a elewacja będzie wykonana z aluminiowych płyt kompozytowych w kolorze czarnym od zewnątrz i białym od wewnątrz. W analogiczny sposób zostanie wykończona dodatkowa zewnętrzna poczekalnia od strony torów, przekryta dachem wspartym na belce stalowej o rozpiętości 30 metrów. Główne wejście do budynku umieszczone zostanie centralnie i będzie prowadziło do głównej hali dworca. Ta wyposażona będzie m.in. w dwa okienka kasowe, miejsca do siedzenia, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, skrzynki bagażowe i toalety. Projekt przewiduje też renowację bądź odtworzenie umieszczonych na dachu neonów.

W pomieszczeniach na I piętrze na powierzchni ponad 170 metrów kwadratowych powstanie świetlica dla dzieci i młodzieży, która dojeżdża pociągami lub autobusami do szkół na terenie Dębicy. Młodzi ludzie będą mogli tutaj spędzić czas pod okiem pracowników świetlicy, oczekując na środek transportu. Na parterze budynku tuż przy wejściu głównym do hali dworca zlokalizowany zostanie natomiast Punkt Informacyjny.

Na czas trwania prac związanych z przebudową dworca PKP w Dębicy pasażerowie będą mogli korzystać z dworca tymczasowego, który usytuowany będzie po wschodniej stronie budynku dworca PKP.

Wizualizacja pochodzi z materiałów UM w Dębicy

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane