czwartek, 18 grudnia 2014

Konkurs "Cześć Pendolino". Usilna próba promocji?

PKP Intercity za wszelką cenę próbuje promować nową jakość i swoje najmłodsze dziecko, jakim jest kategoria EIC Premium. W odwracaniu uwagi od tego, co na prawdę na polskich torach istotne, przewoźnik ten wyspecjalizował się w stopniu mistrzowskim. Nie dziwi więc, że właśnie ogłoszony został nowy konkurs, pod hasłem "Cześć Pendolino", który ma służyć witaniu nowych składów (który to już raz?).

PKP Intercity zamierza rozdać 402 vouchery na dowolny termin i dowolną trasę, do wykorzystania w pociągach EIC Premium. Z tą dowolnością trasy to trochę nie tak, po w praktyce chodzi tylko o dojazd do stolicy (czyżby kolaboracja z Prezydent Gronkiewicz-Waltz w sprawie otwarcia II linii metra?), ewentualnie odwrotnie. Do wyboru są więc relacje z Krakowa, Katowic, Wrocławia i Gdańska do Warszawy, ewentualnie z powrotem (tak głosi informacja na specjalnej stronie internetowej).

Przewoźnik proponuje, by nakręcić film, napisać wiersz, nagrać piosenkę, a najlepiej to być kreatywnym i wyrazić siebie poprzez czary. No cóż, kreatywność PKP Intercity ma we krwi, zwłaszcza podczas układania ofert i rozkładu jazdy.

Moim zdaniem, cała ta szopka jest śmiechu warta. I to się niestety nie zmieni. PKP Intercity funduje skrajne dysproporcje w poziomie świadczonych przez siebie usług, co w skali stosunkowo małego kraju, jakim jest Polska, jest zwyczajnie niedopuszczalne. A przynajmniej takie być powinno. Nie namawiam Was do bojkotu konkursu, bo czemu nie wygrać jazdy za darmochę. Wystarczy zrobić tylko z siebie durnia i już, jeżeli oczywiście Jury będzie gustowało w naszym poczuciu estetyki.

Ze swojej strony proponuję jedyną i słuszną formę artyzmu związanego z Pendolino: skecz kabaretowy, najlepiej podszyty czarnym humorem sytuacyjnym. Udzielę wszelkich konsultacji w tej sprawie. Tak, ten wpis jest krytyczny, ale ja nie zamierzam powiedzieć ani jednego dobrego słowa o tej Firmie, dopóki coś się konstruktywnego nie wydarzy...

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane