wtorek, 2 grudnia 2014

KRAKÓW: Dzień Kolejarza 2014 na Dworcu Głównym

Już w niedzielę, 7 grudnia, na krakowskim Dworcu Głównym odbędą się małopolskie obchody Dnia Kolejarza. Tegoroczna edycja nie będzie odbiegać od poprzednich tego typu imprez, jednakże gama prezentowanego taboru, głównie z racji niedawnych zakupów, z pewnością będzie interesująca dla wszystkich żądnych kolejowych wrażeń.

Trwanie imprezy przewidziano od 10:00 do 16:00. W tym czasie, przy peronie 1, prezentowany będzie tabor kolejowy. Poza tym, tradycyjnie już, organizowane będzie zwiedzanie nastawni Kraków Główny i Kraków Bieżanów, centrum monitoringu, megafonu oraz lokomotywowni w Prokocimiu. Godziny wejść dla grup podano na plakacie, prezentowanym poniżej. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o dokonywanie zapisów w trakcie imprezy, u członków SMK.

Organizatorem imprezy jest tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie, we współpracy z przewoźnikami kolejowymi, Strażą Ochrony Kolei, PKP PLK itd.

Imprezą towarzyszącą będzie wystawa makiet kolejowych, dostępna w dniach 5-7 grudnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. Św. Wawrzyńca.

źródło: www.smk.rail.plBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane