piątek, 5 grudnia 2014

Rozkład jazdy pociągów 2014/2015 - województwo świętokrzyskie

W województwie świętokrzyskim większych zmian nie będzie. Właściwie na wszystkich trasach oferta Przewozów Regionalnych utrzymana zostanie na takim samym poziomie, jak obecnie. Przesunięciom ulegną jednakże godziny odjazdów, jednak zmiany te nie powinny być znaczące. Największą nowością będzie wprowadzenie przez Koleje Mazowieckie dodatkowego pociągu porannego do Warszawy Wschodniej (w dni robocze do Warszawa Rembertów), odjeżdżającego ze Skarżyska-Kamiennej codziennie o godz. 4:12. Obok pociągu o 6:43 (kursuje od poniedziałku do soboty), zapewni on lepszy dojazd bezpośredni do stolicy. Od 1 marca pojawią się także dwa dodatkowe pociągi do Katowic, kursujące przez Włoszczowę    i dalej przez CMK. Zostaje też IR Bolko do Wrocławia, jadący z Lublina codziennie poza Bożym Narodzeniem.

Warto ponadto nadmienić, że znakomita większość połączeń regionalnych będzie obsługiwana nowymi składami, zakupionymi przez województwo w tym, jak i w poprzednich latach.

W kwestii przewozów dalekobieżnych też bez zmian. Nadal kursować będą pociągi TLK Jagiełło i Jadwiga na trasie Kraków - Lublin przez Kielce, TLK Sztygar z Wrocławia do Lublina i z powrotem, oraz wiernie trwająca na posterunku TLK Nida do Warszawy i TLK Kinga z Krakowa do Warszawy. Pociąg TLK Morcinek do Wrocławia przez Katowice będzie wyjeżdżał z Kielc codziennie po południu, poza sobotami i wybranymi świętami. Przez Kielce przejeżdżać będzie także TLK Ustronie do i z Kołobrzegu, dając siódmą parę pociągów spółki PKP Intercity. Zatem, jak widać, żadnych zmian, a oferta nadal marna.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane