poniedziałek, 8 grudnia 2014

Rozkład jazdy pociągów 2014/2015 - województwo podkarpackie

Na Podkarpaciu czeka nas od 14 grudnia pewna stabilizacja oferty.

W sektorze kolei regionalnej, Przewozy Regionalne specjalnie nie zaskoczą, choć szykuje się kilka zmian.
Oferta w kierunku Przemyśla i Tarnowa kształtować się będzie na podobnym poziomie. Po szczegóły dotyczące konkretnych godzin odjazdów odsyłam do strony rozkładu jazdy PKP PLK. Nowością będzie dodatkowy pociąg do Tarnobrzega o 10:48, kursujący od poniedziałku do piątku. Zastąpi on pociąg do Lublina, kursujący dotychczas w tym czasie. Zamiast tego do stolicy Lubelszczyzny rzeczony skład wyruszy po 14.
Do dwóch zmniejszy się ilość bezpośrednich połączeń REGIO Rzeszowa z Krakowem. Większość podróży będzie musiała być realizowana z przesiadką w Tarnowie.
Wrócą pociągi do Jasła, które wyjadą z Rzeszowa o: 5:16 (pon-pt i ndz.), 13:30 (pon-pt) oraz 15:30 (codziennie). Jednak z adnotacji widocznych w rozkładach jazdy wnioskować należy, że w okresie Bożego Narodzenia żaden z tych pociągów w trasę nie wyjedzie, ponadto w soboty kursować będzie tylko ten ostatni. Ktoś, kto to zaplanował, powinien zostać powieszony...
Wrócą także pociągi między Jasłem a Zagórzem w ilości dwóch par dziennie, przy czym w soboty nie pojedzie żadna. Pocieszeniem, choć marnym, jest skomunikowanie obu z pociągami z i do Rzeszowa, choć idiotyczne jest łączenie składu kursującego codziennie prócz sobót ze składem latającym tylko w dni robocze (turystyczność, a jak!).
Połączenie między Przeworskiem a Stalową Wolą pozostaje z grubsza bez zmian. Zresztą jak i cała Stalowa Wola, gdzie szczątkowa oferta będzie w miarę stabilna także i w tym rozkładzie.

W sektorze połączeń dalekobieżnych także większych zmian nie będzie. Jedyną nowością jest powrót pociągu do Zamościa przez Stalową Wolę i Biłgoraj. Będzie nim IC Kossak ze Szczecina, ruszający z Rzeszowa o godzinie 19:10 (rozkład podaje jakiegoś Światowida, co wydaje się bzdurne).
Dodatkową nowością będzie codzienny TLK Monciak, kursujący do i z Zagórza, i to będzie jedyny codzienny pociąg do Jasła.
W kwestii pozostałych połączeń bez wielkich zmian, poza zmianą kategorii pociągów między Przemyślem a Krakowem i dalej z TLK na InterCity, podyktowana nie wiadomo czym właściwie, ponieważ ceny biletów pozostaną bez zmian.
Niestety, jest też zła wiadomość. Na skutek decyzji PKP Intercity, z Rzeszowa do Katowic będzie można dojechać tylko dwoma bezpośrednimi pociągami. Pozostałe pojadą "protezą" przez Częstochowę.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane