czwartek, 4 grudnia 2014

"Tramwajem przez Kraków" - relacja z gry miejskiejW minioną niedzielę, 30 listopada, odbyła się w Krakowie gra miejska pod hasłem „Tramwajem przez Kraków”. Do udziału w niej zgłosiło się około 30 drużyn, jednak nie wszystkie dotarły na miejsce startu. W sumie udział wzięły 24 zespoły, złożone z 3 do 5 osób. Wśród nich znalazła się także drużyna Przedniej Platformy Tramwaju, która ostatecznie uplasowała się na 18. pozycji. 

Drużyny gromadzą się w miejscu startu (fot. Paweł Warzecha)
Start miał miejsce równo o 11:00 przed południem, przy pomniku na Placu Matejki. Tam zarejestrowano przybyłe drużyny, rozdano zestawy startowe i gra rozpoczęła się. Uczestnicy musieli odwiedzić 6 punktów na trasie. W każdym z nich czekało do wykonania zadanie. W Sukiennicach należało odnaleźć i narysować herb zaszyfrowany w podpowiedzi. W Parku Jordana trzeba było odszukać właściwe popiersia znanych osobistości, wedle wskazówek. Na Rondzie Mogilskim potrzebna była wiedza na temat tras linii tramwajowych, przebiegających przez ten węzeł, a na Wawelu trzeba było nazwać i uwiecznić na zdjęciu most Grunwaldzki. Na Placu Bohaterów Getta liczyliśmy krzesła-pomniki, a przy Rynku Podgórskim sprawdzaliśmy, jaki numer ma kamienica z podgórskimi jelonkami. Za każde poprawnie wykonane zadanie drużyna otrzymywała hasło – element niezbędnego ekwipunku motorniczego tramwaju

Ekipa Przedniej Platformy Tramwaju wykonuje zdjęcie, a zarazem zadanie na Wawelu (fot. Paweł Warzecha)
Pierwsze zespoły ukończyły rywalizację już około godziny 13:00. Metą była restauracja Stara Zajezdnia Kraków, przy ul. Św. Wawrzyńca 12. Nagrody wręczała wiceprezes Fundacji CEKIN, Paulina Mostek. Voucherami do kina i zestawami gier planszowych nagrodzone zostały wyjątkowo nie trzy, a cztery pierwsze drużyny. Za miejsca 5., 6. oraz 7. uczestnicy otrzymali zestawy gier planszowych. Na wszystkich zawodników czekała w Starej Zajezdni ciepła kawa, herbata i nieco słodkości, które rozeszły się lotem błyskawicy.

Poczęstunek w Starej Zajezdni i oczekiwanie na werdykt (fot. Paweł Warzecha)
Przypomnę, że organizatorem zabawy Fundacja CEKIN Społeczeństwo - Kultura - Przedsiębiorczość, w ramach projektu „Akademia Młodych Liderów Społecznych”. Całość sfinansowana została ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Trudu obsługi i przygotowania całości podjęli się wolontariusze z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w specjalnym fundacyjnym szkoleniu. Grupę tą stanowiło 18 osób, które przygotowały materiały i zapewniły obsługę techniczną we wszystkich punktach kontaktowych. 

Zielona teczka z pakietem startowym (fot. Paweł Warzecha)
Karta gry z mapą (fot. Paweł Warzecha)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane