poniedziałek, 1 grudnia 2014

WARSZAWA: darmowy internet w miejskich autobusach

Warszawska komunikacja miejska czyni postępy. Od roku 2007 na ulice miasta trafiło aż 857 nowych autobusów (daje to średnio 107 pojazdów rocznie - wynik w skali kraju unikatowy), a w planach są kolejne. Już niebawem do stolicy trafi 25 nowych autobusów Solaris Urbino 18 i 35 przegubowych Solbusów zasilanych LNG. Teraz pora na kolejne nowości - bezprzewodowy internet w autobusach MZA.

Obecnie 70 pojazdów wyposażone zostało w Hotspoty, dzięki którym każdy, kto dysponuje urządzeniem przystosowanym do łączenia się z internetem przez Wi-Fi, może bezpłatnie surfować w sieci. Można tego dokonywać w autobusach Man Lion's City, stacjonujących w zajezdni na Stalowej (numery boczne w schemacie 34xx). Do końca roku usługa ma być dostępna w kolejny 230 autobusach spółki, a w przyszłym roku obejmie całą flotę. Jak deklaruje Hanna Gronkiewicz-Waltz, w ciągu dwóch lat Warszawa zamierza wprowadzić usługę darmowego internetu do wszystkich miejskich pojazdów komunikacji, włączając w to tramwaje, autobusy pozostałych przewoźników, wagony metra i składy SKM.

Usługa polegać ma na samofinansowaniu. Koszty jej utrzymania pokrywane będą z wpływów z emitowanych w komunikacji miejskiej reklam.

Warunkiem korzystania z sieci freewifi.waw.pl, jest akceptacja regulaminu i wylegitymowanie się adresem e-mail. Potem już tylko czysta przyjemność.

Fot. R. Motyl (UM Warszawa)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane