środa, 24 grudnia 2014

WARSZAWA: prezent gwiazdkowy dla Tarchomina - uruchomienie linii 2 na nowej trasie

Dziś mieszkańcy Tarchomina w Warszawie dostali niespodziewany i nie zapowiedziany wcześniej prezent, w postaci uruchomienia nowej trasy tramwajowej między Starymi Świdrami a pętlą przy Mehoffera. Od pierwszych porannych kursów trasę tę obsługuje linia 2, kursująca z krańca Metro Młociny.

Dla potrzeb pasażerów uruchomiono przystanki: Myśliborska, Tarchomin i Mehoffera, natomiast sama pętla nosi nazwę Tarchomin Kościelny (skądinąd trudno o bardziej wyszukaną nazwę dla przystanku w Warszawie...). Przejazd do stacji metra na Młocinach zajmuje jedynie 14 minut, a sama "dwójka" kursuje bazowo w godzinach szczytu co 6 minut, a poza nim i w dni wolne co 7,5 minuty.

Wraz z oddaniem do użytku brakującej podstacji, częstotliwość linii 2 zostanie zwiększona, a torowisko na Tarchominie wzbogaci się o linię 17. Wtedy także nastąpią zmiany w układzie linii autobusowych, o czym z pewnością napiszę.

Jeszcze raz życzę wszystkim wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. I oby więcej takich pozytywnych niespodzianek w nadchodzącym 2015 roku, nie tylko w Warszawie!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane