niedziela, 11 stycznia 2015

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - aukcje kolejowe i komunikacyjne

Trwa kolejny, 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju, a także licznie poza jego granicami, do charakterystycznych sześciokątnych puszek wolontariusze zbierają pieniądze na sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia dzieci, a także, po raz kolejny, dla seniorów. Puszki stanęły w wielu sieciach handlowych już dużo wcześniej, m.in w Żabce i Lidlu.

Jednak tradycyjnie wrzucanie drobnych do puszek to nie jedyna forma pozyskiwania funduszy. W internecie, w zakładce Allegro charytatywni, trwa ponad 17 tysięcy różnego rodzaju aukcji, których aktualne ceny już przekroczyły milion. Polskie spółki kolejowe z Grupy PKP, a także przewoźnicy regionalni, oraz miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne z różnych polskich miast, tradycyjnie włączyły się w wariację napędzaną przez Jurka Owsiaka, wystawiając na aukcję same interesujące przedmioty, zdarzenia czy też, żeby posłużyć się wdzięcznym sformułowaniem - "przywileje".

Spółki Grupy PKP przygotowały następujące aukcje:

Aukcja organizowana pod znakiem pociągu kategorii Express InterCity Premium. Zwycięzca licytacji poprowadzi lokomotywę na nowoczesnym symulatorze, który w pełni odwzorowuje wszystkie doznania, jakich doświadczają maszyniści. Pakiet obejmuje również zwiedzanie warszawskiego centrum serwisowego obsługującego najnowsze pociągi PKP Intercity. Finałem kolejowej wycieczki będzie wyjątkowa podróż w kabinie maszynisty tego supernowoczesnego pociągu. Na polskich drogach nie rozpędzimy się do 200 km/h – warto spróbować szybkiej jazdy pociągiem PKP Intercity!

Model pociągu – biały kruk wśród modeli Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych
Wszystkich, którzy od dzieciństwa marzyli o posiadaniu własnej „kolejki” zainteresuje z pewnością licytacja modelu pociągu, a dokładnie modelu Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego. Wykonany z dbałością o szczegóły eksponat stanowi niespotykane na torach połączenie dwóch EZT-ów: ED – 59 Acatus i ED – 74 Bydgostia. Ponad dwumetrowy skład zamknięty jest w szklanej gablocie. Niepowtarzalna okazja dla fanów kolejnictwa.

Kolekcja zdjęć z wystawy „Wikiespedycja kolejowa 2014”
Wprost z wystawy w warszawskim Muzeum Kolejnictwa na aukcję Grupy PKP trafia kolekcja 25 zdjęć z wystawy „Wikiespedycja kolejowa 2014”. Zdjęcia zostały wykonane przez dwóch młodych miłośników kolei - Michała Klincewicza (Wikipedysta „Travelarz”) i Dawida Licheniaka (Wikipedysta „Lichen99”).
Oryginalne plansze z fotografiami prezentującymi m.in. dworce kolejowe wydrukowane zostały w formacie B1 na planszach PCV. Z pewnością będą cieszyć nie tylko miłośników kolei!

Unikatowa statuetka – oryginalna szyna kolejowa od PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Pięknie oszlifowany, piętnastocentymetrowy, fragment szyny przekazany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to przykład nietypowego spojrzenia na zwyczajne przedmioty. Idealna „nagroda” dla miłośników kolei.

Kolejowa podróż w czasie
Gratka dla pasjonatów historii, a zwłaszcza kolei parowej. PKP CARGO zaprasza na wyjątkową podróż w czasie. Zwycięzca licytacji wraz z rodziną spędzi weekend w unikalnym na skalę europejską Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Podróż do czasów cesarza Franciszka Józefa zapewnią mu pięknie odrestaurowane parowozy. Na pamiątkę zwycięzca aukcji otrzyma kronikę filmową w stylu retro dokumentującą jego niecodzienną wycieczkę.

Pakiet „Zostań głosem dworca Warszawa Centralna”  
To kolejna propozycja aukcji przygotowana przez Grupę PKP na Finał WOŚP. Na zwycięzcę licytacji czeka spotkanie z konsoletą i mikrofonem oraz rozkładem przyjazdów i odjazdów pociągów na dworcu Centralnym. – Mamy nadzieję, że ten pomysł zyska wielu zainteresowanych – mówi Paweł Wojciechowski, prezes Fundacji Grupy PKP, która jest koordynatorem akcji – To oferta kierowana nie tylko do miłośników kolei, ale także osób, które przez kilka godzin chciałyby sprawdzić się jako zapowiadający pociągi na najbardziej znanym dworcu w Polsce. A ponieważ chcemy, by głos zwycięzcy aukcji na dłużej pozostał w pamięci podróżnych, proponujemy mu również rolę lektora w audioprzewodniku po Warszawie Centralnej. Audioprzewodnik udostępniony zostanie w sieci w formie pliku mp3, który na dworcu można będzie ściągnąć za pośrednictwem bezpłatnej usługi _PKP_WIFI.
Na pożegnanie tego niecodziennego spotkania z dworcem, zwycięzca aukcji otrzyma zestaw unikatowych gadżetów z logo Warszawy Centralnej.

Koleje Dolnośląskie wystawiły na aukcję możliwość nadania nazwy dla swojego pociągu, pod którą będzie on kursował od 15 marca do 12 grudnia 2015 roku. Ale to nie wszystko, bo na aukcji można też wylicytować prawo nadania imienia jednej z dolnośląskich jednostek, którą jest szynobus SA 135-001!

31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny przekazała na tegoroczną aukcję WOŚP pakiet "Wycieczka do bazy lotniczej Poznań - Krzesiny", w planie której przewidziano: lot na symulatorze, trening na fotelu katapultowym, spotkanie z pilotami, udział w odprawie przedlotowej, przymiarka pełnego kombinezonu pilota F-16 oraz możliwość obserwacji startu i lądowania F-16 z wieży kontroli lotów!

Dla odmiany LOT wystawił na aukcję voucher na symulator Boeinga 787 Dreamliner, dzięki któremu będzie można poczuć się jak pilot wielkiej maszyny!

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przekazała na rzecz WOŚP model swojego pociągu - Flirt 3, a MPK Łódź i pan Tomasz Adamkiewicz zorganizują dla zwycięzcy aukcji przejazd specjalny tramwajem Sanok z 1928 roku. Można zabrać znajomych!

Aukcji jest całe mnóstwo, a dokładnie 17638! Mógłbym jeszcze wyliczać, ale kto by to wszystkoo czytał? Kto ma wolną gotówkę, niech licytuje! Czy to komunikacyjnie, czy turystycznie, czy serduszka, poduszki, koszulki i autografy - nieważne. Statystycznie większość z Nas kiedyś skorzysta z tego sprzętu!

Niektóre aukcję potrwają jeszcze tylko dzień lub dwa, na innych pozostał jeszcze nieco większy zapas czasowy. Jest więc możliwość włączenia się w to pozytywne wariactwo.

I na koniec,tak po Jurkowemu: SIEMA!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane