czwartek, 29 stycznia 2015

KATOWICE: tramwajowa "osiemnastka" zniknie z Rudy Śląskiej!

Jak informuje Dziennik Zachodni, krążące w regionie informacje o likwidacji linii tramwajowej numer 18 w Rudzie Śląskiej staną się faktem. Przyczyną tej decyzji jest fatalny stan techniczny mostu w ciągu ulicy Piastowskiej, w centrum miasta.

We wtorek zbadano stan techniczny wspomnianego mostku. Wyniki ekspertyzy nie pozostawiają wątpliwości, że konieczne jest usunięcie tramwaju z tego miejsca. W zastępstwie pojawi się komunikacja autobusowa, ale, jak twierdzi Anna Koteras z KZK GOP, sytuacja tramwaju jest dynamiczna i nie wiadomo jeszcze jak konkretnie funkcjonować będzie zastępczy autobus, na jakiej trasie pojedzie, ani też, czy po remoncie przeprawy tramwaj wróci na swoje miejsce.

Decyzja o likwidacji kursów "osiemnastki" znajduje swoich zwolenników i przeciwników. Dla jednych jest to jedyny dostępny środek transportu, dla innych - uciążliwy relikt przeszłości, zakłócający spokój w domowym zaciszu. Najmniej należy przejmować się kierowcami, dla których tramwaj nie powinien stanowić utrudnienia, jeśli tylko znajomość praw i zasad ruchu drogowego nie ograniczyła się jedynie do egzaminu na prawo jazdy.

Miasto planuje przeprowadzić remont mostu na ulicy Piastowskiej. Trwa przygotowanie dokumentacji technicznej w tej sprawie. Sytuacja tramwaju będzie jasna najpewniej w ciągu najbliższych dni.

Czy to definitywny koniec linii 18?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane