poniedziałek, 12 stycznia 2015

Kolej2022 - projekty w Łódzkiem

W województwie łódzkim głosowano na 12 projektów. W sumie oddanych zostało 1436 głosów, zwyciężyły projekty lokalne. Oto pełna lista:

 

ŁDZ 1, Bełchatów – Piotrków Trybunalski,

ŁDZ 2, Tomaszów Mazowiecki – Drzewica,

ŁDZ 3, Tomaszów Mazowiecki – Opoczno,

ŁDZ 4, Krośniewicka Kolej Dojazdowa,

ŁDZ 5, Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała,

ŁDZ 6, Adaptacja stacji Łódź Olechów dla linii ŁKA,

ŁDZ 7, Tomaszów Mazowiecki – granica województwa (Końskie) - elektryfikacja,

ŁDZ 8, Łącznica w Opocznie,

ŁDZ 9, Linia kolejowa na lotnisko Reymonta,

ŁDZ 10, Skierniewice – Łowicz,

ŁDZ 11, Budowa, przebudowa przystanków ŁKA – Etap II,

ŁDZ 12, Dokończenie budowy wiaduktu wschodniego na stacji Łódź KaliskaPierwsze miejsce przypadło zadaniu nr 5. Zdobyło ono 691 głosów, czyli prawie połowę wszystkich oddanych. Zadanie polegać ma na rewitalizacji infrastruktury i taboru Kolei Wąskotorowej Rogów - Rawa - Biała. Trasa jest w złym stanie, podobnie tabor, a jej odnowa stworzyłaby miejsca pracy i turystycznie rozwinęła region. Modernizacja 49 km trasy wyceniona została na 30 mln złotych.


Na drugim miejscu znalazła się Krośniewicka Kolej Dojazdowa (zadanie nr 4), z 224 głosami. Sumarycznie rewitalizacji, wycenionej na 33 mln złotych, poddane miałoby zostać aż 66 km trasy. Bez wątpienia realizacja tego i zwycięskiego projektu poprawiłaby znacząco turystyczne walory Ziemi Łódzkiej.Na najniższym stopniu podium znalazła się rewitalizacja 38 km linii kolejowej nr 22 z Tomaszowa Mazowieckiego do granicy województwa, przez Drzewicę. Jest to zadanie komplementarne do jednego z zaproponowanych projektów dla województwa mazowieckiego. Koszt inwestycji oszacowano na 50 mln złotych. Projekt uzyskał 136 głosów.


Projekty zlokalizowane w centrum aglomeracji łódzkiej znalazły się pod koniec stawki i nie spotkały się z zainteresowaniem głosujących.


www.kolej2022.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane