poniedziałek, 19 stycznia 2015

KRAKÓW: Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na Dworcu Głównym

Wczoraj, o godzinie 12.00, na krakowskim Dworcu Głównym, miała miejsce inauguracja wystawy pod hasłem "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".

Podczas uroczystości na dworcu odsłoniętych zostało 16 zdjęć, na których  99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzyli wspólnie: dyrektor Trójki Magda Jethon, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Matusz, członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator oraz duet znakomitych dziennikarzy – Artur Andrus i Michał Olszański. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzili w niedzielne południe krakowski dworzec, mieli doskonałą okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia  i zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów. Dodatkowo na krakowskim dworcu został otwarty "Sklepik Walendzik", w którym można kupić specjalny Trójkowy kalendarz, wypełniony wspomnianymi zdjęciami. Jego tematem są wielkie dzieła znakomitych malarzy, jak na przykład Boscha, Botticellego, Rembrandta czy Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa. Cały kalendarz obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny.

Na dworcu nie zabrakło fanów Trójki, którzy przybyli licznie i w ciągu kilkudziesięciu minut opustoszyli cały asortyment "Sklepiku...". Były autografy, zdjęcia i relacja na żywo. Całość odbywała się przy słynnym Globusie, pod peronem 1. Wystawę w Krakowie, która wizytowała już Wrocław Główny, Warszawę Centralną i Gdynię Główną, oglądać można do 1 lutego.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane