piątek, 9 stycznia 2015

Niskopodłogowy rok Tramwajów Śląskich

Tramwaje Śląskie pozyskały w roku 2014 aż 30 niskopodłogowych tramwajów do obsługi tras tramwajowych w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Dzięki temu zakupowi w parku taborowym przewoźnika znajduje się już 47 niskopodłogowych tramwajów. Wybór padł na tramwaje Twist 2012N z bydgoskiej PESY.

Nowe pojazdy stacjonują w zajezdni Zawodzie w Katowicach, dokąd kierowane są do obsługi linii 6 (Brynów - Bytom Politechnika Śląska) oraz 15 (Plac Wolności - Sosnowiec Zagórze). W połączeniu z modernizacjami wpłynęło to niezwykle korzystnie na standard podróżowania w regionie.

Wnętrze śląskiego tramwaju Pesa Twist 2012N

Wyraźny, przejrzysty elektroniczny system informacji o przebiegu trasy (a przystanki zapowiada Joanna Bartel)

Twist na Placu Sikorskiego w centrum Bytomia
Dzięki zakupom, starsze niskopodłogowe pojazdy znalazły zatrudnienie także w innych częściach miasta. Dzięki temu katowickie Załęże i południowa część Chorzowa, wraz z jego śródmieściem, zyskały dostęp do niskiej podłogi. Popularne Karliki wylądowały na linii 20 z Katowic do Chorzowa.

Karlik (Alstom Citadis 116Nd) gotowy do odjazdu spod chorzowskiego Ratusza
W roku 2015 na Śląsk trafić mają kolejne nowe pojazdy, tym razem z obniżoną podłogą w środkowej części. Skierowane zostaną do obsługi tras nie będących magistralnymi, gdzie częściowo niska podłoga sprawdzi się doskonale.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane