czwartek, 1 stycznia 2015

Przednia Platforma Tramwaju - ranking 2014

Wzorem roku ubiegłego, także tym razem przygotowałem ranking najpopularniejszych postów, jakie pojawiły się na łamach Przedniej Platformy Tramwaju. Dla odmiany nie w ostatnim dniu starego, lecz w pierwszym dniu nowego roku. Tradycyjnie w każdym miesiącu wybrany został artykuł najchętniej czytany. Zapraszam!


STYCZEŃ:

KRAKÓW: Nocny autobus do Niepołomic 

W styczniu Czytelników zainteresował temat nocnego połączenia Krakowa z Niepołomicami. Ostatecznie, po miesiącach bojów sprawa znalazła pozytywny finał. I choć do miasta nie dojeżdżają autobusy nocne MPK, to i tak efekt jest zadowalający dla wszystkich zainteresowanych. 


LUTY:

KRAKÓW: Kiedy powstanie łącznica Zabłocie - Krzemionki?

Tematem lutego była sprawa łącznicy kolejowej między Zabłociem a Krzemionkami w Krakowie. Temat to wielce uciążliwy, zwłaszcza z punktu widzenia ruchu aglomeracyjnego. Póki co - bez zdecydowanego rozstrzygnięcia


MARZEC:

W marcu mamy dwóch "zwycięzców"

Zmiany w ofercie InterREGIO!

Stacje kolejowe Polski - Radomsko

 

KWIECIEŃ:

KRAKÓW: Odpust Emaus na Salwatorze

Odpust Emaus przyciąga corocznie rzesze krakowian i zastępy turystów z Polski i nie tylko. Nic więc dziwnego, że w momencie zamknięcia tego rejonu dla samochodów, poszukiwaliście informacji o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Salwatora.

 
MAJ:

Czy wiesz, że...? - metro w Bratysławie!

Zaciekawienie niedoszłym metrem w Bratysławie jest zrozumiałe. Generalnie daje się zauważać wyraźna tendencja, że tego rodzaju ciekawostki przyciągają uwagę. Punkt dla mnie!


CZERWIEC:

"Szczucinka", czyli pociągiem na północ od Tarnowa

Kolej do Szczucina wzbudziła zainteresowanie w czerwcu. Niestety, nie znalazło to odzwierciedlenia w głosowaniu projektów regionalnych w ramach akcji Kolej2022.


LIPIEC:

EIC Jantar tradycyjnie, z problemami...

Odwieczny Jantar na Hel i jego odwieczne perypetie...


SIERPIEŃ:

KRAKÓW: Nowa pętla Chełmońskiego Osiedle

W sierpniu bardzo chętnie czytaliście o nowej pętli przy Galerii Bronowice i wydłużeniu linii 501 tamże.


WRZESIEŃ:

KRAKÓW: Remont(?) peronu w Łobzowie

O prowizorycznym i pożałowania godnym remoncie peronu na przystanku kolejowym Kraków Łobzów czytaliście najchętniej we wrześniu.


PAŹDZIERNIK:

Historia polskiej komunikacji - Pafawag 3WE/3WEa (EW58)

Historia pięknych EW58, zwanych EWami, była tematem października. Wozy to interesujące i szkoda, że nie udało się z nich wykrzesać nieco ekonomii...


LISTOPAD:

PORADNIK PODRÓŻNEGO (część 5) - oferty międzynarodowe PKP Intercity

Międzynarodowe oferty, polecane przez PKP Intercity, zawarte w 5. części mojego Poradnika, były najczęściej czytanym felietonem w listopadzie. Aż dziwne, ponieważ w porównaniu z podróżowaniem międzynarodowymi pociągami PKP IC droższe może być chyba tylko wynajęcie helikoptera...


GRUDZIEŃ:

KRAKÓW: Dzień Kolejarza 2014 na Dworcu Głównym


W tym nowym roku życzę Wam wytrwałości w dążeniu do realizacji celów i innych takich tam różnych. A sobie życzę ciekawych tematów, którymi będę mógł się z Wami dzielić przez najbliższe 365 dni.


Stary rok odjechał, jak ta 26-tka. Co przyniesie 2015? Będzie się działo!
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane