sobota, 7 lutego 2015

KRAKÓW: Wszyscy chcą remontować tory z KGZ do Mydlnik!

Ogromna popularność przetargu na modernizację magistrali E30 w samym Krakowie zaskakuje. W ramach planowanego zadania zawiera się przebudowa pięciu kilometrów torów na szlaku Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy ze stacją Mydlniki. Kluczowym elementem inwestycji jest przebudowa stacji Kraków Mydlniki, gdzie rozpoczynają się dwie linie dwutorowe oraz linia do Lotniska Balice. Na wykonanie prac wykonawca będzie miał półtora roku, przy czym, co jest ciekawą sprawą, PKP PLK nie przyjmie zgłoszeń od wszystkich. Do przetargu dopuszczonych zostanie tylko pięciu najbardziej doświadczonych wykonawców. Spośród nich wybierze wykonawcę za pomocą kryterium ceny (95 proc.) i okresu gwarancji (5 proc.).

Wnioski zgłosiło aż piętnaście podmiotów. Wśród nich są najważniejsze polskie firmy: Budimex, Torpol, Trakcja PRKiI i ZUE, duzi międzynarodowi gracze (Porr, Strabag, Skanska) a także firmy czeskie włoskie i hiszpańskie.

Inwestycja ta obejmie także budowę nowego przystanku Kraków Bronowice, składającego się z dwóch peronów na magistrali, dwóch na linii lotniskowej, oraz przejścia podziemnego je łączącego. Przystanek ma być zlokalizowany w rejonie osiedla Bronowice Małe.

źródło: drogi.inzynieria.com

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane