poniedziałek, 16 lutego 2015

KRAKÓW: wydłużenie czasu jazdy pociągów na trasie Kraków - Katowice

W piątek, 13 lutego, Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych wprowadził korektę do obowiązującego na linii 133 rozkładu jazdy swoich pociągów. Ma to związek z utrzymującym się awaryjnym zamknięciem toru szlakowego właściwego dla jazdy do Krakowa, między Zabierzowem a stacją Kraków Mydlniki.

Zmiany dotyczą w sumie około 20 połączeń zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Ze zmianami jadą składy tak w relacji do i z Katowic, jak i te, kursujące do Oświęcimia czy Krzeszowic. Rozkłady przewidują wydłużenie czasu przejazdu od kilku do nawet 20 minut, ponieważ uwzględniają konieczność mijania się pociągów na kilkukilometrowym odcinku, gdzie ruch prowadzony jest po jednym torze.

Przypomnę, że zamknięcie toru wywołane zostało wykolejeniem się wagonów składu towarowego w rejonie Mydlnik. Zdarzenie to miało miejsce tuż przed końcem ubiegłego roku, a powstałe w ten sposób utrudnienie powodowało liczne opóźnienia pociągów, zwłaszcza w godzinach szczytu. Urealnienie rozkładu ma na celu wyeliminowanie tego problemu, jednak wpływa niekorzystnie na stopień, i tak już wątłej, konkurencyjności przewozów na tej trasie. W dodatku wiadomo już, że modernizacja tego odcinka linii E-30 nie zostanie wznowiona wcześniej niż w roku 2016. PKP PLK nie podaje nawet orientacyjnego terminu zakończenia prac.

Tabela z uwzględnieniem zmian dostępna jest -> TUTAJ


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane